První dvě utkání proběhla na závěr února v podhůří Jeseníků, následující víkend se série hraná na tři vítězství stěhuje na Valašsko.

„Byť jsme tabulkově po základní části skončili nad Rožnovem, rozhodně se nepovažujeme za favority. Vždyť právě Rožnov loni vyhrál baráž a postoupil do 1. ligy, ale nakonec ji nepřihlásil. Celkově si myslím, že proti sobě stojí dvě vyrovnaná družstva a rozhodovat budou maličkosti. To se potvrdilo i v prvních dvou zápasech,“ konstatoval úvodem pro Deník hrající předseda Asperu Petr Matěj.

V sobotním střetnutí viděla zaplněná hala šumperského gymnázia dramatickou přestřelku se šťastným koncem pro domácí, kteří pět minut před závěrem zlomili nerozhodný stav 4:4 pátou trefou, na níž už hosté nenašli odpověď.

Naopak při power play Rožnova střelou do opuštěné klece stačil Šumperk definitivně zpečetit výsledek.

O den později už takové štěstí hráči Asperu neměli. I tentokrát byl však duel nesmírně vyrovnaný, leč protivník jej urval na svou stranu trefou do šatny těsně před koncem druhé třetiny, kdy se ujal vedení 4:3 a svůj náskok již nepustil.

Ve třetím dějství si navíc Valaší vylepšili skóre dalšími třemi góly. Asper poté i přes enormní snahu vyšel naprázdno.

„Herně se ani jeden tým nemá moc čím překvapit a o výsledcích v obou duelech rozhodovaly individuální chyby. Těch jsme ve druhém zápase udělali poměrně hodně a Rožnov jich dokonale využil,“ lituje Petr Matěj.

„Stav 1:1 po prvních dvou zápasech je tedy podle mého názoru zasloužený. Nicméně, i když se celá série nyní stěhuje na půdu Sršňů, nejsme hlavami dole a v Rožnově uděláme v obou soubojích maximum, abychom byli úspěšní my. Cílem je pro nás ještě do Šumperka zápasy play off dostat, protože atmosféra byla na domácích duelech fantastická,“ ocenil na závěr diváky jeden z nejzkušenějších borců šumperské sestavy.

Série nyní pokračuje v Rožnově pod Radhoštěm, kde se bude hrát o víkendu 4. a 5. března. Případný rozhodující pátý zápas by byl na programu ve středu 8. března od 20 hodin v Šumperku.

Junioři Mladých Draků porazili rakouský Salzburg a stále tak mohou proklouznout do play off.
FOTO: Junioři Mladých Draků porazili Salzburg a stále mohou myslet na play off

Asper Šumperk – 1.FBK Sršni Rožnov p/R. 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

Branky Asperu: Mondek 2, Venouš, Pírek, Hruban, Trávníček

Asper Šumperk – 1.FBK Sršni Rožnov p/R. 3:7 (3:3, 0:1, 0:3)

Branky Asperu: Venouš, Mannl, Matěj