Ani třetí utkání Asperu v této divizní sezoně se nerozhodlo v normální hrací době. Proti Lanžhotu měl Šumperk nakročeno ke třem bodům, nakonec ale musel výhru zachraňovat až v prodloužení.

Sobotní klání na vlastní palubovce pak odstartovali domácí katastrofálně, když inkasovali hned po šestnácti vteřinách hry a o první přestávce měli na svém kontě dvoubrankové manko.

Druhá třetina však byla zcela v šumperské režii a třemi góly v řadě domácí otočili výsledek na svou stranu. A když navíc na začátku třetího dějství odskočil Asper na 5:3, zdálo se, že si v klidu dokráčí za vítězstvím.

Jenže hrubými chybami a vinou nekázně nakonec slibný náskok promrhal a Lanžhot vyrovnávací trefou těsně před koncem poslal utkání do prodloužení.

Osmnáct vteřin před vypršením nastaveného času se poté přiklonilo štěstí na domácí hole, když bonusový bod navíc vystřelil Asperu Jindřich Kamler.

„Utkání bylo zbytečně vyhrocené. Náš dnešní soupeř byl velice bojovný, ale my jsme byli daleko florbalovější a zasloužili jsme si brát tři body," konstatoval krátce na klubovém webu Asperu kapitán týmu Jiří Trávníček.

FbC Asper Šumperk – TJ Sokol Lanžhot 6:5 PP (1:3, 3:0, 1:2 – 1:0)

Branky a asistence: 8. Chladil (Trávníček), 26. Chladil (Zapletal), 39. Trávníček (Šíma), 39. Mrázek (Zapletal), 42. Trávníček (Šíma), 65. Kamler – 1. Trlica (Dlouhý), 10. Škrobáček (Bernát), 20. Létal (Sůkal), 49. Trlica, 58. Gašo (Bernát). Rozhodčí: Krčmář, Kubáč. Vyloučení: 2:1, navíc Zapletal (Šumperk) trest 5 minut za hrubost. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:26. Diváci: 32.

Šumperk: Vašíček – Šíma, Venouš, Hruban, Paloušek, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Chladil, Zapletal, Hanák, Dohnal, Maixner, Kováč.

Lanžhot: Melichar – Kořínek, Šafr, Škrobáček, Gál, Pecha, Gašo, Čejka, Sůkal, Létal, Dlouhý, Chafima, Trlica, Káňa, Bernát.

Hodně divoké bylo nedělní utkání Asperu proti Spartaku Hluk, který domácímu výběru uštědřil lekci z produktivity. Hosté spoléhali na precizní obranu a rychlé brejky, které byly opravdu smrtící.

Již v první části si díky nim vypracovali dvougólový náskok, během prostředního dějství pak odskočili až na 1:5 a se Šumperkem to vypadalo všelijak, jen ne dobře.

Ani za tohoto stavu se ale Asper nevzdal, do druhé přestávky snížil na rozdíl jediné trefy a na začátku třetí třetiny dokonce vyrovnal na 5:5.

Jenže dva slepené góly Spartaku v rozmezí pouhých sedmi vteřin (!) znamenaly opětovný náskok, který už hosté nepustili. V závěru navíc upravili skóre do dvouciferné podoby.

„Až na výpadek ve druhé půlce druhé třetiny jsme správně zvolenou taktikou dokázali zvítězit. Soupeře jsme i přes větší držení míčku nepouštěli do stoprocentních šancí. Nám se podařilo na začátku třetí třetiny odskočit a tím zápas rozhodnout," uvedl k zápasu hrající kouč Hluku Pavel Rochovanský.

FbC Asper Šumperk – FBK Spartak Hluk 6:10 (0:2, 4:3, 2:5)

Branky a asistence: 23. Trávníček (Šíma), 37. Chladil (Mrázek), 37. Chladil (Mrázek), 40. Chladil (Mrázek), 41. Trávníček (Chladil), 60. Chladil (Trávníček) – 6. Šimíček (Kollár), 20. Tuhý (Rochovanský), 24. Kanyicska (Petlan), 25. Kollár (Duda), 33. Duda (Kollár), 43. Kollár (Duda), 43. Duda (Kollár), 53. Tuhý (Petlan), 57. Kanyicska (Tuhý), 60. Kollár. Rozhodčí: Chovanec, Kroupa.

Vyloučení: 2:3, bez využití. Střely na branku: 36:31. Diváci: 30.

Šumperk: Byvan (33. Vašíček) – Šíma, Venouš, Hruban, Paloušek, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Chladil, Zapletal, Hanák, Dohnal, Maixner, Kováč, Jáně.

Hluk: Podskubka – Vlachopulos, Kanyicska, Duda, Petlan, Rochovanský, Šimíček, Hubáček, Koželuha, Kovář, Kollár, Tuhý.