Celek z podhůří Jeseníků, jenž se musel obejít bez několika opor, tentokrát těžil z nesmírně obětavého výkonu celého týmu v čele s famózním Martinem Malínkem v bráně a navíc předvedl stoprocentní úspěšnost v přesilovkách.

Hanáci v utkání putovali čtyřikrát na trestnou lavici a všechny jejich prohřešky dokázal Šumperk potrestat, což nakonec hosty stálo výsledek.

„Soupeř dnes vyhrál díky našim třem námazům a čtyřem přesilovkám, za které opravdu zaslouží pochvalu. Poslední gól jsme inkasovali při power play do prázdné, ten neřeším. Obrovský problém je, že jsme skórovali jen v první třetině a od té doby nic. Každopádně se zase ukazuje, že letošní divize bude až do konce otevřená a Šumperk po slabším začátku zaslouženě šplhá ke špici tabulky,“ okomentoval sobotní krajskou bitvu olomoucký trenér Tomáš Hruška.

Středeční krajské derby mezi juniory Šumperku a Přerova
Parádní večer juniorů! Mladí Draci doma sestřelili suverénní Přerov

Jeho celek dokázal během úvodního dějství dvakrát odpovědět na šumperské vedení a poté se dokonce Olomouc urvala do trháku na 2:4. A pro úplnost jen dodejme, že všechny zmíněné góly padly během úvodních jedenácti minut hry!

Poté začal Šumperk úřadovat ve zmíněných početních výhodách, když při hře pět na čtyři ještě do první přestávky nejprve snížil a těsně před polovinou utkání pak vyrovnal.

Klíčovým momentem celého střetnutí následně byla trefa šumperského Jakuba Hrubana, která přišla pouhých osmnáct vteřin před koncem druhé periody.

V závěrečném dějstvím florbalisté Asperu taktickým výkonem kontrolovali svůj těsný náskok a úspěšně odráželi ataky svého protivníka, kterého definitivně potopily další dvě oslabení.

Ani za stavu 7:4 pro Šumperk se přesto Hanáci nevzdávali a nadále bušili do domácí defenzivy, ke konci zkusili i hru bez brankáře, jenže v ní inkasovali do opuštěné klece.

„Bylo to vyrovnané utkání proti silnému soupeři. Olomouc zatím skoro všechny deklasovala rozdílem několika gólů. Hráli jsme v neúplné sestavě a asi jsme to proti vedoucímu mužstvu soutěže nemohli zahrát lépe,“ zářil spokojeností po výhře v derby kapitán Asperu Jiří Trávníček.

„Asi jsme tentokrát nebyli tak dominantní v útoku, ale naše obrana pracovala na výbornou, vyšly nám přesilovky a zaslouženě bereme tři body,“ dodal spokojeně autor dvou branek, jenž do zápasu kvůli zdravotní indispozici naskakoval pouze na přesilovky.

Přes bolest šel do derby i Jindřich Kamler, navíc dlouhodobě Asperu chybí Štěpán Maixner a nemoc nepustila do hry klíčového zadáka Michala Vařeku.

Asper Šumperk – FBS Olomouc 8:4 (3:4, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Venouš (Mannl), 9. Venouš, 13. Trávníček (Mannl), 28. Šíma (Mrázek), 40. Hruban, 48. Trávníček (Mrázek), 54. Šíma (Trávníček), 56. Harapát (Malínek) - 8. Souček (Macháček), 9. Kopelec (Macháček), 10. Macháček (Souček), 11. Krhovják. Rozhodčí: Pavelka – Kosek. Vyloučení: 1:4. Využití: 4:0. Diváků: 75.

Šumperk: Malínek – Šíma, Mannl, Hruban, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Mareček, Zapletal, Fleischmann, Vlček, Harapát, Matěj, Kováč, Venouš.

Olomouc: Pavlát – T. Hruška, Czyž, Tichý, Macháček, Vachutka, Krhovják, O. Borik, Roletzky, Š. Borik, Kratochvil, Kopelec, Bernard, Souček, Homola, Graclík.