O víkendu 22. a 23. srpna se loňský lídr divize E střetne ve sportovní hale Gymnázia s mužstvy Orlové, Českého Těšína, Jablunkova a v okresním derby proti nedaleké Mohelnici.

„V minulých letech jsme v létě byli na turnajích v Praze a Bratislavě, ale z pohledu vynaložených financí a kolik jsme odehráli zápasů, tak to nebyly moc efektivní akce. Proto jsme se letos znovu raději přihlásili do poháru, přestože naše dosavadní nejlepší umístění už těžko překonáme,“ prozradil Deníku předseda Asperu a nejzkušenější hráč mužského týmu Petr Matěj.

Při poslední pohárové účasti se florbalisté Šumperku senzačně probojovali až do osmifinálové skupiny, kde se střetli také s elitním celkem naší nejvyšší soutěže Vítkovicemi.

„Primárně tak bereme letošní pohárové zápasy jako přípravu na soutěž a pokud se dostaneme dál, bude to samozřejmě plus. Letos se navíc divize hraje trochu jinak, oproti loňsku vždy pouze jeden zápas o víkendu, takže budeme moct i při účasti v poháru v pohodě rozložit síly. V poháru navíc počítáme s tím, že dáme velký prostor i juniorům, aby tak získávali zkušenosti v mužském florbale,“ vysvětlil dále Petr Matěj.

Právě juniorka Asperu pak před časem dostala po nedohrané sezóně možnost postupu do 2. ligy a těžké pohárové zápasy se tedy mladým šumperským hráčům budou bezesporu hodit.

Mužům se naopak na jaře jejich velký postupový sen rozplynul, i když měli skvěle našlápnuto. S přehledem ovládli svou divizní skupinu a v úvodním kole play off následně po velkém boji vyřadili Vysoké Mýto.

Bohužel ihned poté ukončila veškeré florbalové dění razantní omezení v souvislosti s pandemií koronaviru.

Po dlouhé pauze se tak v závěru srpna mohou fanoušci vypravit znovu na zápasy Asperu, na úvod v rámci domácího pohárového turnaje.

„Pevně doufám, že všechno klapne a nebudou zase nějaká omezení kvůli té nákaze. Určitě budeme rádi, když nás na pohár dorazí povzbudit co nejvíce diváků,“ dodal na závěr Petr Matěj.