Šumperk skončil coby nováček v národní lize po základní části na parádním čtvrtém místě a právě díky tomu si zajistil, že může začínat doma.

V boji o postup do dalšího kola pak v sérii na tři vítězství narazí na mužstvo Rožnova pod Radhoštěm, což slibuje zajímavou podívanou.

Naprosto shodná bilance

V obou předchozích vzájemných zápasech se pokaždé radovali hosté. Na konci října padl Asper doma proti Sršňům 4:6, aby lednovou odvetu na půdě protivníka ovládl výsledkem 7:5. Bilance mezi oběma celky je tedy zcela vyrovnaná i z pohledu celkového skóre.

„Cíl pro sezónu byl jasný, dostat so play off. Jsme tam, ale nekončíme. Budeme chtít vrátit našim fanouškům jejich podporu, kterou nám dávali v průběhu celé sezóny. Očekávám tvrdé zápasy,“ vyhlíží úvodní kolo proti Rožnovu obránce Asperu Michael Maus.

Pro úplnost dodejme, že sestavení dvojic pro čtvrtfinále se neřídí podle tradičního klíče první s osmým, druhý se sedmým atd., ale první čtyři celky tabulky si podle pořadí mohou vybrat protivníka z kvarteta, které skončilo na pátém až osmém místě.

„Kdyby byl Rožnov slabý soupeř, tak si ho vezme někdo z prvních třech gigantů. Všichni se jich bojí a nikdo je nechce, protože mají svou kvalitu a končí ve finále. Série s nimi pro nás bude velkou zkušeností. Máme k soupeři pokoru, ale také máme hlad po velkých zápasech. Je na co se těšit,“ doplňuje před začátkem vyřazovacích bojů šumperský kanonýr Daniel Venouš.

Čtvrtfinále startuje už v sobotu 25. února v 19 hodin, kdy je v hale šumperského gymnázia na programu první zápas. Druhý duel proběhne na stejném místě o den později od 14 hodin.

Národní liga – skupina východ (čtvrtfinále):

S.K. P.E.M.A. Opava – TJ Slovan Havířov

Torpédo Havířov – Spartak Pelhřimov

FBC Vikings Kopřivnice – Z.F.K. Petrovice

Asper Šumperk – 1.FBK Sršni Rožnov p/R.