Proti soupeři, se kterým se pravidelně potkávají i v divizi, pak Šumperku vůbec nevyšel začátek. Poprvé hosté inkasovali hned po 39 vteřinách hry, aby v 9. minutě prohrávali již o dva góly.

Druhá třetina přinesla přestřelku, kdy Asper třikrát dotahoval náskok protivníka, do třetí části se poté šlo za stavu 4:3 pro domácí florbalisty.

Za tohoto nepříznivého stavu hosté otevřeli hru, ale zároveň si museli dávat pozor na zadní vrátka, s přibývajícím časem byli čím dál víc nebezpeční, jenže hrubá chyba po rozehrávce nakonec zhatila jejich naděje na vyrovnání.

V 55. minutě uzavřel svůj hattrick ostravský Radim Kahánek a pátým gólem tak definitivně pojistil vítězství svého týmu, který i podruhé v tomto ročníku dokázal proti Šumperku uspět.

„Šumperk byl velice kvalitním soupeřem, ale i přesto jsme ve hře jednoznačně dominovali. Náš gólman zachytal výborně, soupeřův zázračně. Devadesát procent zápasu jsme byli na míčku, poslali spoustu střel na branku a skoro stejně i mimo ni. Dali jsme šanci širokému kádru a všichni si tak zahráli. Jsme rádi za vítězství,“ okomentoval pohárovou výhru nad Šumperkem Petr Gajda, trenér Ostravy.

„Soupeři musíme pogratulovat k vítězství, Letka proti nám odehrála skutečně dobrý zápas. Po úvodním rozkoukání jsme se stali domácím vyrovnaným soupeřem a můžeme pouze litovat řady neproměněných šancí. Věřím, že v domácí divizní odvetě na Letku konečně vyzrajeme a zvítězíme,“ doplnil své postřehy Matyáš Zapletal, hrající trenér Šumperku.

Další dva osmifinálové zápasy odehraje Asper na domácí palubovce šumperského gymnázia. Ve čtvrtek 9. listopadu nejprve přivítá extraligové Vítkovice, ve čtvrtek 23. listopadu potom hostí celek FBC Ostrava.

FBC Letka Ostrava - FbC Asper Šumperk 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)

Branky a asistence: 1. Kahánek (Balek), 9. Pavlík (Ritz), 28. Ondruch (Hensler), 37. Kahánek (Hubl), 55. Kahánek (Hubl) – 21. Trávníček (Jáně), 35. Kamler (Trávníček), 40. Trávníček (Paloušek). Rozhodčí: P. Hála, V. Hála. Vyloučení: 1:0, bez využití. Střely na branku: 45:31. Diváci: 25.
Letka Ostrava: M. Hrabáček - Lokša, Hubl, Toman, F. Hrabáček, Nekula, Ritz, Kopp, Ondruch, Kahánek, Balek, Stejskal, Jurák, Hensler, Holuscha, Krupa, Lipovčan, Veselý, Pavlík.
Asper Šumperk: Vašíček - Šíma, Paloušek, Hruban, Mondek, Trávníček, Kamler, Zapletal, Gruntorád, Maixner, Matěj, Dohnal, Jáně, Vařeka, Venouš.