Jihlava tak slaví postup do extraligy, Šumperk čeká baráž s posledním celkem nejvyšší soutěže, kterým bude buď Trutnov nebo Židenice.

Asper dlouho v Jihlavě vedl, a zaslouženě. Jenže už ve 26 sekundě třetí třetiny domácí hráčky snížily na 2:3, za dalších šest minut vyrovnaly. Minutu a osm sekund před koncem daly vítězný gól.

„Domácí hráčky byly ve třetí třetině lepší v nasazení, my jsme udělali pár hrubek, nepokrývali jsme jejich středové útočnice. Hodně mě tahle prohra mrzí, dvě třetiny jsme hráli velmi dobře,“ konstatoval kouč Asperek Michal Marošek.

Od 2. třetiny měl domácí tým velkou podporu diváků i rozhodčích.

„Jejich hru tělem sudí nepískal, naši okamžitě, každou naši střelu na bránu sudí přerušil s tím, že máme jakousi výhodu a musíme rozehrát míček. S takovou podporou rozhodčích by každý tým zápas otočil,“ dodal Marošek.

Kdy a s kým se Asperky poperou v baráži o další šanci na postup do extraligy, bude jasno s největší pravděpodobností do pondělí. Baráž se hraje na tři vítězné zápasy.

FBŠ Jihlava – FbC Asper Šumperk 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Branky Asperu: Zatloukalová, Zacpálková, Rektoříková.
Šumperk: Davidová – Divišová, Axmanová, Zatloukalová, Filipiová, Štěrbová, Körmendyová, Lubojacká, Hrušková, Zacpálková, Turková, Maixnerová, Rektoříková.

Foto a video z prvního finále Asperek s Jihlavou najdete ZDE