Za slušné divácké účasti a v přátelské atmosféře nastoupily oba týmy k rozlučkovému klání v páteční podvečer na palubovce sportovní haly šumperského gymnázia.

Herně navrch měl v úvodu hry celek hostů, který si během první třetiny vypracoval dvougólový náskok. Chuť hrát a bojovat za „Jarouše“ tím ale na šumperské straně vůbec neopadla.

Ve druhé části se bojovnost projevila a ženy Asperu po pěkné kombinaci trefou ze vzduchu snížily na 1:2.

Rozhodující však bylo až třetí dějství v jehož závěru soupeřky ponechaly branku bez gólmana a při hře v šesti se snažily udržet Asperky pod tlakem.

Byla to ale spíše výzva ke srovnání, kterou Šumperk využil a z brejku do prázdné srovnal na 2:2. Tribuny pak nadšeně povzbuzovaly v očekávání rozhodujících nájezdů.

Na obou stranách předvedli gólmani i hráčky své umění. Jedním z exekutorů se stala i samotná gólmanka Davidová. Ač neproměnila, přesto ukázala, že to s florbalkou umí.

Nakonec se sice těšilo z vítězství družstvo Olomouckého kraje, to však nic nezměnilo na slavnostní atmosféře, ve které se celá akce pro Jarmilu Davidovou odehrála.

„Do oficiálních soutěží jsme se přihlásili v roce 2003, což už je hezkých pár let a dá se říci, že u florbalu jsem vyrůstala a byl to vlastně můj druhý život,“ prozradila po skončení zápasu Jarmila Davidová.

„Dnešní přátelské utkání hodnotím velice kladně. Atmosféra, co vytvořili fanoušci z Bludova či kolegyně z práce, byla úžasná. Ke konci utkání nezahálely ani mé spoluhráčky a mně nezbylo nic jiného, než zpracovávat emoce, abych se nerozbrečela ještě v zápase. Jsem ráda, že jsem se mohla rozloučit a poděkovat fanouškům. Do budoucna přeji mému týmu jen to nejlepší, ať se mu daří,“ dodala nyní již bývalá gólmanka Asperu.