Sedmé vítězství v řadě stálo Asperky nečekaně mnoho sil, sice po první třetině vedly, soupeřky ale dokázaly otočit na 2:3. Vyrovnání přišlo hned na počátku třetí části.

„Snadné a jednoduché góly jsme dali, ale podobně jednoduché góly jsme dostali,“ komentoval utkání kouč Asperek Michal Marošek. „Na začátku třetí třetiny se začínalo znovu a stála nás dost sil.“

FbC Asper Šumperk – TJ MEZ Vsetín 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Branky Asperu: Divišová, Šíblová (Davidová), Zatloukalová (Štěrbová), Zacpálková (Divišová), Štěrbová.
Asper: Davidová – Divišová, Axmanová, Turková, Demeterová – Zatloukalová, Štěrbová, Krňávková - Hrušková, Zacpálková, Maixnerová – Šíblová.

První porážku uštědřily Asperkám snajperky ze Slavičína.

Důvody porážky? Hrát těžký zápas a po pouhé hodině odpočinku nastoupit proti dalšímu silnému soupeři je velmi náročné, Asperkám se navíc nedařilo.

Slavičín v první třetině Šumperk jasně přehrál. „Soupeřky byly u všeho dřív, strašně těžce se nám rozehrávalo, jen zřídka jsme se dostávali do nějakých akcí, z osmdesáti procent se hrálo na naší polovině,“ konstatoval Michal Marošek.

Ve druhé části se Asperky oklepaly, vyrovnaly hru i skóre.

Slavičín šel ale v poslední třetině do vedení, když Asperky zazmatkovaly a nechaly zcela volnou soupeřku před bránou.

„Nedali jsme pak dvě velké šance a už jsme nedokázali skórovat,“ podotknul šumperský kouč.

Pak odstoupila pro zranění Zacpálková (kotník), když na ni upadla soupeřka, potom nedohrála ani Krňávková po souboji u mantinelu (koleno).

Slavičín pak ovládl třetí třetinu, kdy měl více ze hry i více střel.

Asperky tak poprvé v sezoně prohrály. „Jednou to přijít muselo, zápas nám moc nesedl,“ dodal Michal Marošek.

FbC Asper Šumperk - SK Snipers Slavičín 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branka Asperu: Zacpálková.