Aktuálně tedy převládá zklamání, s odstupem času však musí Šumperk hodnotit právě skončený ročník v národní lize jako úspěšný. Coby nováček obsadil celek z podhůří Jeseníků v základní části skvělé čtvrté místo a hned při své premiéře tak nechyběl ve vyřazovacích bojích.

„V sobotu jsme do zápasu nevstoupili dobře. Byli jsme hlavami všude jinde, jen ne v rožnovské hale. Od toho se taky odvíjela celá první třetina. Byť jsme se pak snažili s utkáním něco udělat a ve druhém dějství jsme náskok o dva zásahy stáhli, s ubývajícím časem v závěrečné periodě jsme to už museli otevřít, čehož soupeř bezezbytku využil,“ vrátil se k sobotní jasné prohře 9:3 hrající předseda Asperu Petr Matěj.

Tímto výsledkem si domácí celek zajistil mečbol, který o den později dokonale zužitkoval. A stejně jako v sobotu, tak i v nedělním klání svítil na ukazateli skóre po první třetině jasný stav 6:1 pro domácí, což bylo rozhodující.

„Do nedělního zápasu jsme šli s jasným plánem, kdy jsme věděli, že nejsme příliš produktivní a chtěli jsme se soustředit na důkladnou defenzivu, která nás zdobila prakticky po celou sezónu. Bylo v nás odhodlání sérii do Šumperka ještě vrátit,“ prozradil dále jeden z nejzkušenějších borců šumperské sestavy.

Ladislav Šabo
Ať jsou klidně dvě divize, říká šumperský Šabo. Klub chce uvažovat o MSFL

„Nezačali jsme špatně, měli své šance, opticky byla první třetina vyrovnaná. My jsme ale vytvořili obrovské množství triviálních a pro nás fatálních individuálních chyb, které nás bohužel obraly o šanci zabojovat o vyrovnání série. Ve zbytku utkání jsme se snažili zápas dohrát se ctí, což se, až na emoční výpadek v půlce zápasu, docela podařilo a do zápasu zasáhli úplně všichni,“ dodal Petr Matěj, jehož tým se tedy loučí už ve čtvrtfinále.

„Celkově sérii zlomil druhý zápas v Šumperku, tam naše sebevědomí dostalo tvrdý direkt, ze kterého

jsme se už nevzpamatovali. Sportovně je ale potřeba uznat sílu soupeře, který byl celkově lepší a zaslouženě postoupil. A vůbec bych se nedivil, kdyby se Rožnovu podařilo celou ligu vyhrát,“ ocenil kvality protivníka.

„Až opadne zklamání z nezvládnuté série, tak si myslím, že nám dojde, jak velkého úspěchu jsme v Šumperku dosáhli. Hrajeme třetí nejvyšší soutěž pouze s našimi odchovanci za poměrně skromných podmínek. Z tohoto pohledu na sebe můžeme být hrdí a všichni hráči si za letošní sezónu zaslouží absolutorium. Smeknout si pak zaslouží i naši fanoušci, kteří chodili ve velkých počtech na všechna domácí utkání a atmosféra čtvrtfinálových zápasů bude jedním z vrcholů této sezóny. Zároveň moc děkujeme těm, kteří za námi vážili cestu do Rožnova a i přes nepovedené zápasy při nás stáli až do konce,“ zhodnotil závěrem letošní rok Petr Matěj.

Výsledky 3. a 4. zápasu čtvrtfinále

1.FBK Sršni Rožnov p/R. - Asper Šumperk 9:3 (6:1, 0:2, 3:0)

Branky Asperu: Trávníček, Mrázek, Šíma.

1.FBK Sršni Rožnov p/R. - Asper Šumperk 11:5 (6:1, 2:1, 3:3)

Branky Asperu: Matěj, Maixner, Vlček, Pírek, Mráze.