Svěřenci trenéra Matyáše Zapletala dlouho předem tušili, že mají jisté setrvání v soutěži, zároveň přišli o teoretické šance na postup do další fáze ligy. A tak zbytek sezony dohráli v poklidu.

Už do Brna v sobotu 3. března Šumperští vyrazili v improvizované sestavě, kádr doplnili hráči juniorky. Asper si na jihu Moravy nevedl herně špatně, jenže góly dávali domácí. Ti po první třetině vedli 4:0 a bylo jasné, že půjde o ofenzivní duel.

Což potvrdila i další dvě dějství. Druhá perioda nabídla šest branek a výsledek 3:3, v závěrečné části padlo ještě o gól více. Konečný stav 10:7 pro Hornets odpovídal nebojácnému stylu hry. Navíc Brňané body potřebovali jako sůl, na rozdíl od Šumperku ještě bojovali o záchranu.

„Chtěli jsme v Brně vyhrát i přes hodně improvizovanou sestavu,“ vysvětlil vedoucí mužstva Asperu Petr Matěj. „Ze začátku jsme měli míček více v držení, domácím ale pomohly rychlé a jednoduše dosažené branky z brejků. Každopádně pochvalu si určitě zaslouží naši junioři.“

Nepovedený závěr v Olomouci

Jestliže s Brnem Severomoravané od začátku ztráceli, o den později na Hané (v neděli 4. března) předvedli zcela odlišný start. Proti FBS Olomouc diktovali tempo hry, díky čemuž měli po úvodních dvaceti minutách k dispozici luxusní náskok 4:0. Trefili se Venouš, Matěj, Hanák a Vařeka.

Jenže ve druhé polovině duelu domácí šumperský nápor utlumili. Postupně ztrátu korigovali a během poslední třetiny dokonce strhli skóre na svou stranu. Ačkoli Asper nad Olomoucí vedl už 5:1, florbalisty FBS pustil zpátky do zápasu. Po závěrečném hvizdu zapsal do výsledkové listiny další porážku, tentokrát 5:6. Prohrál tak i poslední střetnutí letošního ročníku.

„Dnešní zápas podtrhuje celou naši sezonu,“ hodnotil partii v Olomouci asistent trenéra Jiří Trávníček. „Klukům ale nelze nic vyčíst. Soupeři gratulujeme k udržení divizní soupeře.“

Šumperk na sklonku ligy nezářil, přesto může být s konečným postavením spokojen. V rámci Divize D ukořistil šestou příčku, pět bodů za pátým Zlínem. Záchranářským starostem se tak bez větších potíží vyhnul.

Hornets Brno ZŠ Horní – FbC Asper Šumperk 10:7 (4:0, 3:3, 3:4), sobota 3. března

Branky a asistence: 2. Vašínek (Šmarda), 5. Vašínek (Šmarda), 18. Hovora (Kebeleš), 18. Monsport (Šmarda), 23. Šmarda (Barus), 30. Kebeleš (Prokeš), 36. Rak (Vašínek), 47. Šmarda (Slavíček), 49. Šmarda (Vašínek), 55. Brückner (Šmarda) – 29. Mrázek (Vařeka), 31. Vařeka (Mrázek), 36. Vařeka (Mrázek), 42. Hanák (Vařeka), 51. Matěj (Kamler), 58. Matěj (Vařeka), 60. Mondek (Mrázek). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:32 Diváci: 45. Rozhodčí: Hollósy, Vidlař.

FBS Olomouc – FbC Asper Šumperk 6:5 (0:4, 3:1, 3:0), neděle 4. března

Branky a asistence: 26. Hanusek (Palásek), 33. Tichý (Liška), 40. Kosek, 43. Palásek (Willmann), 43. Liška (Kalus), 46. Palásek (Liška) – 9. Venouš (Mrázek), 13. Matěj (Vařeka), 14. Hanák (Mondek), 18. Vařeka (Matěj), 27. Paloušek Venouš). Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:28. Diváci: 51. Rozhodčí: Šiška, Minarčík.