Po čtvrtém místě z rozběhu dokázala ve finále svůj čas ještě o sedm setin vylepšit a díky výkonu 7,53 sekund zvítězila. O pouhou setinu tak zaostala za osobním rekordem.

První únorovou středu následně proběhl v Ostravě mezinárodní atletický mítink Czech Indoor Gala 2021. I tady Eva Kubíčková nastoupila do závodu na 60 metrů.

A na startovním poli, ve kterém se představilo i několik zahraničních závodnic a účastnic juniorských a seniorských šampionátů či olympijských her, se ničeho nezalekla.

Coby nejmladší závodnici se jí povedlo postoupit do finále, kde vyrovnala sezónní maximum 7,53 sekund a vybojovala pátou příčku.

Šumperští se neztratili

Na obou akcích se poté představili rovněž atleti z TJ Šumperk. Závodů v Praze se zúčastnila Iva Gieselová a Kryštof Pospíšil. Do Ostravy se pak kromě zmíněné dvojice podíval také Ondřej Pospíšil.

Závodnice Iva Gieselová si v Praze na trati 1500 metrů posunula své maximum a výkonem 4:36,34 obsadila páté místo.

Zlepšení následně předvedla také o pár dní na ostravském mítinku Czech Indoor Gala a v kategorii žen obsadila na stejné trati čtvrté místo (čas 4:30,29).

Kryštof Pospíšil v prvním závodě na 60 metrů překážek zaznamenal v hlavním městě čas 8, 44 sekund, který se mu však v Ostravě nepodařilo vylepšit (8,59 sekund).

První letošní šedesátku mezi muži má za sebou Ondřej Pospíšil, jenž výkonem 7,09 sekund postoupil v Ostravě do finále národního programu, kde ale měl výsledný čas o setinu pomalejší.