Od prvního závodu v Maďarském Nyiarádu, kdy byl Karel Kupec doslova sestřelen z prvního místa ve finále, až po nedělní mistrovský závod v Humpolci.

Karel Kupec si již v sobotním tréninku vyjezdil pole position, kdy druhého v pořadí za sebou nechal více jak půl vteřiny, přes nedělní rozjížďky, které všechny s přehledem vyhrál, až po start finále, kdy si parádně poradil s leadrem letošního mistrovského seriálu.

Vedl finálový závod s luxusním náskokem, byl jednoznačně nejrychlejší v kubatuře do 600 ccm, když mu tři kola před cílem upadlo zadní kolo a závod pro něj smutně skončil.

Ani jeho bratru Radomírovi se ve finále nevedlo, když ho již podruhé v letošní sezóně „sestřelila“ Petra Kramářová, která na něj v rozjížďkách zjevně nestačila, a tak asi musela použít tento způsob. Mistrovská sezona je tak téměř ztracena, ale ve hře ještě zůstává juniorské mistrovství Evropy – Euraca Cup, kde je po jednom odjetém závodě Karel Kupec na průběžném třetím místě, když v Nové Pace opět po vynikající kvalifikaci musel ve finále pít kalich hořkosti – v posledním kole, kdy útočil na vítězství, se mu zasekl kámen v pružince plynu a byl rád, že “ustál“ aspoň zelený věnec za třetí místo.