Šumperk – A Plus Brno 84:76


(21:19. 22:17, 22:11, 19:29)

Střelci : Vláčel 25, Pajer 20, Skoumal 15, Kuchtík Martin 12, Leštinský 8, Suchomel 2, Grézl 2.


A Plus Brno si v tabulce stojí na pěkném 2. místě a po sobotním vítězství ve Svitavách přijelo do Šumperku v roli mírného favorita. Domácí tým (5. místo) nastoupil po dlouhé době v kompletní sestavě a v roce 2008 sehrál své první utkání v domácím prostředí.

Brno disponuje vysokými podkošovými hráči a na rozehrávce má dobré střelce ze středních i dlouhých vzdáleností. Opírá se o vysunutou agresivní osobní obranu a dokáže potrestat každou nepřesnost soupeře rychlým protiútokem.

První čtvrtina utkání byla velmi vyrovnaná a družstva se pravidelně střídala ve vedení. Ve druhé čtvrtině si Šumperk vypracoval mírný náskok a o poločase byl stav 43:36. Ovšem až třetí čtvrtina byla pro vývoj utkání rozhodující.

Hosté nezachytili raketový nástup domácích a v 6. minutě prohrávali 59:38. V poslední čtvrtině poslal na palubovku trenér Brna Malčík své nejlepší klíčové hráče, kteří dokázali zkorigovat výsledek, ale Šumperk si vítězství již nenechal vzít a po zásluze zvítězil.

Šumperk předčil Brno vtipnější rozehrávkou, lepším kolektivním pojetím hry a úspěšným doskakováním. Martin Vláčel byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti a rovnocenně mu sekundovali Jakub Pajer a Jan Skoumal. Podkošoví hráči Martin Kuchtík a Ondra Leštinský měli velmi těžkou úlohu v soubojích s vyššími hráči soupeře, kterých se nezalekli a dokázali se prosadit. Pochvala patří i divákům, kteří domácí tým podrželi bouřlivým povzbuzováním v celém utkání.

Další atraktivní utkání sehrají mladí muži U20 na Tyršově stadionu v sobotu 19. ledna v 18.00 hodin se Zlínem.