Vítěze loňského ročníku 2. ligy totiž znovuobrozený ligový celek Šumperku přejel jako saně zamrzlý rybník.

Ani se tomu nechtělo věřit, jak moc dobří byli domácí hráči.

Kroměříž se sice patrně nepředstavila v utkání 1. kola Českého poháru ve své nejlepší formě, otázkou také je, s jakým týmem do Šumperku dorazila, přesto je to pro tak známý celek pěkná ostuda.

Šumperk totiž minulé tři sezony strávil kvůli financím jen v krajském přeboru, soutěži veskrze amatérské a s druhou ligou nesrovnatelné.

Letos se k radosti příznivců coby vítěz kraje přihlásil do 2. ligy (ta vznikla pouhým přejmenováním 3. ligy, z té Šumperk před časem do krajského přeboru sestoupil) a generálku na blížící se start 2. ligy zvládl na jedničku.

„Čekali jsme asi těžšího soupeře, ale neděláme z toho závěry, v lize nás těžké zápasy určitě neminou,“ uvedl kouč Šumperk Radim Šíma.

Jeho svěřenci v sobotním utkání dominovali naprosto ve všem: v nasazení, rychlosti, produktivitě. Hostům se nedařilo v koncovce, což je zlomilo, v první desetiminutovce měli účinnost střelby katastrofální. Jenže bohužel pro ně, Šumperk pod oběma koši dominoval a některé jeho akce měly punc exhibičního vystoupení.

Ve 2. kole Českého poháru narazí Šumperk na vítěze utkání Opava B - Uherský brod, zápas se odehraje opět na Tyršově stadionu v pondělí 17. listopadu.

Druholigovou sezonu zahájí šumperští basketbalisté v sobotu 11. října doma se Žďárem a soupeř se asi má nač těšit. Šumperku totiž chyběl jeden z nejlepších hráčů: Petr Wiesner, který je v tuto chvíli na dovolené.

Šumperk – Kroměříž 85:62 (25:14, 45:26, 67:45)

Šumperk a body: Vláčel 19, Poštulka 16, Šich 12, Leštinský 8, Pajer 8, Gonda 6, Müller 6, Skoumal 5, Špunda 4, Kuchtík 1, Pösl.