Opava - Šumperk 122:52 (40:13, 30:13, 23:13, 29:13)

Střelci: Suchomel 13, Skoumal 9, Roller 6, Kuchtík Martin 6, Kuchtík Ondra 5, Vláčel 4, Pajer 3, Václavek 2, Grézl 2, Ptáček 2.

Mladí muži dovedou odehrát výborné zápasy, ale také již několikrát dokázali za svou kariéru zahrát nedůstojně a prohrát vysokým rozdílem. Právě takový špatný den si vybrali v sobotu 23. února v Opavě. Domácím se úvod vydařil a první čtvrtinu vyhráli 40:13, z toho byly sedmkrát úspěšní při trojkách.

Šumperk se z takové kanonády již nedokázal vzpamatovat a zbytek utkání dohrál z povinnosti.

Gymnázium Hladnov - Šumperk 62:59 (10:15, 18:19, 23:10, 11:15)

Střelci: Pajer 22, Kuchtík Martin 9,Vláčel 7, Suchomel 6,Václavek 4, Kuchtík Ondra 3, Grézl 5, Skoumal 2, Leštinský 1.

Rozhodující utkání sezony se odehrálo v Ostravě a šlo o postup do finálové skupiny. První čtyři ze skupiny A a B vytvoří finálovou skupinu, kde se bude hrát o přeborníka ČR. Takovou šanci měli šumperští basketbalisté, kdyby vyhráli v Ostravě. Právě mezi Hladnovem a Šumperkem se rozhodovalo, kdo jako čtvrtý ze skupiny do finále postoupí. Jen vítězné družstvo bralo postup.

Šumperk se držel celý zápas a v polovině byl stav 28:34. Slabší chvilka ve třetí čtvrtině postavila domácí na nohy a utkání se pak dohrávalo za vypjaté atmosféry.

Dvě minuty před koncem byl stav 55:56 a rozhodovalo se v samotném závěru. Více sportovního štěstí měli domácí, kteří si těsným vítězstvím zajistili postup.

Šumperk obsadil ve skupině B pěkné 5. místo a důstojně se rozloučil se sezonou 2007/08.

Zvláštní zpravodaj: Josef Sitař