V sobotním utkání nastoupil Šumperk v plné sestavě s jasným cílem, a to prodloužit domácí neporazitelnost a porazit krajského rivala. Ten to domácím značně ulehčil a přijel pouze v šesti hráčích. Ale i těchto šest statečných dokázalo hrát rychlý a pohledný basketbal.

„Byl jsem trochu zklamaný z počtu, ve kterém Olomouc přijela. Čekalo se vyrovnané utkání a já měl strach, aby se z utkání nestala fraška. To se naštěstí nestalo a myslím, že divákům se zápas musel líbit. Postupem času jsme si vybudovali desetibodový náskok, který jsme s poklidem udržovali až do samého konce utkání," zhodnotil zápas stručně asistent trenéra Šumperku Ondřej Šich.

TJ Šumperk – SK UP Olomouc 83:69 (20:18, 42:31, 60:48)
Body Šumperk: Wiesner 17, Gonda 16, Müller 14, Sitař 12, Pajer 10, Kresta 8, Poštulka 6.

Nedělní odveta se hrála v Olomouci na palubovce tělocvičny UP. Domácí Olomouc doplnili další tři hráči a v promrzlé tělocvičně bylo k vidění drama.  Do začátku utkání nenastoupili hosté vůbec dobře a hned ze startu museli dotahovat osmibodové manko.

„I když se hrálo v Olomouci, atmosféra i počet fanoušků v hledišti byla jasně v podání šumperských fanoušků. Ti přijeli v hojném počtu a jasně převyšovali návštěvu domácích. Celý zápas pokračoval v podobném duchu. Domácí nám na začátku čtvrtiny utekli na rozdíl osmi bodů a zbytek čtvrtiny jsme dotahovali. Nepodařilo se nám dostat pořádně do hry. V tělocvičně byla opravdu velká zima, to nám dělalo problém hlavně při střídání. Nakonec rozhodl Sedláček, kterému rozhodčí dopřáli v poslední čtvrtině velké množství trestných hodů. Vzájemný zápas máme lepší a páté místo v půlce sezóny je pro nás velmi dobré," dodal na závěr spokojený Šich.

SK UP Olomouc – TJ Šumperk 80:75 (31:29, 41:39, 56:56)
Body Šumperk: Wiesner 25, Kresta 24, Müller 11, Pajer 5, Poštulka 5, Václavek 3, Kuchtík 1, Gonda 1.