V sobotu chtěl Šumperk Kroměříži oplatit vysokou porážku z její palubovky, navíc Šumperk potřeboval kvůli záchraně oba víkendové zápasy vyhrát. Hosté přijeli posíleni o Aleše Kočvaru, bývalého ligového hráče, takže domácí neskrývali respekt k soupeři.

„Překvapivě se nás ale sešlo čtrnáct hráčů, takže se ani všichni nevešli na soupisku. Nastoupili jsme v klasické základní sestavě Müller, Sitař, Wiesner, Pajer, Poštulka, první půle byla hodně vyrovnaná, ani jeden tým nechtěl otevřít hru a riskovat, oba týmy totiž hrály o záchranu,“ uvedl k sobotnímu zápasu Ondřej Šich, asistent trenéra Šumperku.

Šumperku zase vyšla třetí čtvrtina, v poslední části soupeř odešel kondičně a zápas se dohrál pod taktovkou domácích. „Opět nás hnalo výborné publikum,“ podotknul Šich.

Šumperk představil i novou posilu: hráče NH Ostrava a VŠB Ostrava, 206 centimetrů vysokého Josefa Krestu, Ostraváka, který má v Šumperku přítelkyni, tak nyní hraje za Šumperk. „Kresta s námi trénoval snad dvakrát, ale jak to vypadá, zapadl do týmu a byl velmi platným hráčem,“ vysvětlil Ondřej Šich.

TJ Šumperk - TJ Slavia Kroměříž 90:70 (23:22, 16:15, 27:20, 24:13)

Body: Sitař 19, Wiesner 17, Kresta 15, Müller 13, Pajer 11, Kuchtík 5, Poštulka 4, Gonda 4, Vláčel 2.

Přímá konfrontace týmů na sestup vyzněla v neděli jasně pro Šumperk. Domácí od prvních sekund nesmírně bojovali, přesto byla první půle vyrovnaná a Šumperk soupeře zlomil tradičně ve třetí desetiminutovce.

Hráčem zápasu byl jednoznačně šumperský Marek Müller, který rozdával jednu skvělou nahrávku za druhou a jeho spoluhráči tak častokrát zakončovali osamoceni pod košem.

Šumperk ještě odehraje poslední dva zápasy, ale již nyní je zachráněn.

TJ Šumperk – BK Valašské Meziříčí 80:62 (20:18, 19:20, 19:12, 22:12)

Body: Wiesner 24, Müller 18, Špunda 8, Poštulka 5, Kresta 5, Gonda 4, Kníř 4, Sitař 2, Kuchtík 2.