Dvojí výhra přišla v pravý čas, Šumperk je totiž na hraně sestupového pásma. „Taky proto jsme do sobotního zápasu vstoupili nervózní a do půlky první čtvrtiny jsme prohrávali až o osm bodů. Vůbec nám nešla střelba, ale díky publiku a bojovnosti jsme to dokázali otočit,“ uvedl Ondřej Šich, asistent trenéra Šumperku.

Karviná přijela v nejsilnějším složení posílena o dva hráče NH Ostrava z nejvyšší soutěže. „Při rozcvičení jsme z jejich týmu neměli dobrý dojem, soupeř budil respekt, jenže ve třetí čtvrtině nám do koše spadlo úplně všechno a zápas jsme zlomili,“ podotknul Šich.

TJ Šumperk - Sokol Karviná 90:68 (15:13, 20:16, 31:9, 24:30)

Body: Müller 20, Pajer 16, Poštulka 16, Wiesner 16, Sitař 11, Vláčel 6, Václavek 3, Kuchtík 2.

V nedělním utkání se také domácí rozjížděli pomaleji, prohrávali celý první poločas. Jenže Ostrava přijela jen v sedmi hráčích a postupně uvadala. „Došly jí síly a tím pádem i jí nešla střelba,“ vysvětlil Šich.

Ten chválí kolektivní výkon domácího celku a obětavý výkon Josefa Poštulky v obraně. „Dokázal ubránit jejich nejlepšího hráče, bylo to na úkor jeho bodů, ale takhle se hraje pro tým,“ konstatoval Šich.

Sedmadvacet bodů si za víkend připsal někdejší český reprezentant a odchovanec šumperského basketbalu Jan Sitař. „Je vidět, jak ho baví hrát a že chce za nás hrát. Byl velmi platným hráčem,“ ohodnotil Sitaře asistent trenéra.

Za dva týdny Šumperk hraje opět doma, hostí své sousedy v tabulce Kroměříž a Valašské Meziříčí. „Bude to zlomový víkend, musíme oba zápasy vyhrát a dostat se konečně do klidného středu tabulky,“ dodává Ondřej Šich.

TJ Šumperk - BCM Ostrava 85:65 (18:21, 20:19, 24:10, 23:15)

Body: Wiesner 25, Sitař 16, Müller 13, Pajer 11, Poštulka 8, Vláčel 6, Kuchtík 4, Špunda 2.

tabulka