Sobotní utkání sledovala opět zaplněná hala Tyršova stadionu. Domácí, oslabení o zraněného Poštulku a pracovně vytíženého Sitaře, se nemohli dlouho dostat do zápasu a hned z počátku nechali dobře střílející hosty odskočit na rozdíl 8 bodů.

Ve druhé čtvrtině domácí zlepšili obranu, hra se vyrovnala a oba týmy se nemohli dostat do většího vedení. V poločase byl výsledek 34:32. I ve druhé polovině byla hra velmi vyrovnaná, a jak už je v Šumperku zvykem schylovalo se k závěrečnému dramatu. Ten opět nebyl vhodný pro kardiaky. Hosté se snažili urvat výsledek na svou stranu, přitvrdili ve hře a snažili se navázat na dobrou střelbu ze začátku utkání. Domácí ale vědí jak dotáhnout takto hektické zápasy do vítězného konce, a proto si mohli vychutnat zaslouženou děkovačku od aplaudujícího publika. Výborný zápas odehrál Wiesner a objev tohoto víkendu Petr Václavek.

Nedělní zápas proti aktuálně poslednímu týmu tabulky rozhodně nebyl reklamou na basketbal. Domácí namlsaní vítězstvími z posledních utkání se nechali stáhnout euforií ze sobotního vítězství a hrou soupeře. Místo jednoznačného vítězství byli nakonec rádi za hubené vítězství 60:50.

Šumperk je po dvou výhrách aktuálně na 4 místě, které zaručuje účast v nadstavbové části. V dalších zápasech zamíří do Jasenice a Opavy. Ta je s jednou porážkou na prvním místě tabulky. A právě Šumperk dokázal na domácí palubovce jako jediný Opavu porazit.

„Doufejme, že nejhorší výkon máme za sebou a že dokážeme bodovat i na palubovkách soupeře," uvedl Ondřej Šich, asistent šumperského trenéra.

TJ Šumperk – SK Žabovřesky 68:60 (15:22, 19:10, 22.21, 12:7)
Body Šumperk: Wiesner 29, Václavek 9, Pajer 8, Šich 6, Kresta 6, Müller 5, Gonda 3, Kuchtík 2.

TJ Šumperk – TJ Třebíč 60:50 (12:16, 19:11, 15:10, 14:13)
Body Šumperk: Wiesner 24, Pajer 11, Kresta 8, Václavek 7, Müller 3, Gonda 3, Kuchtík 2, Šich 1, Vláčel 1.