Sobotním utkání proti Valašskému Meziříčí začali hosté lépe a hned ze začátku si vypracovali náskok deseti bodů 17:7. Zdálo se, že zápas bude mít podobný průběh jako při prvním vzájemném zápase na palubovce Tyršova stadionu, kde Šumperk bez problému svého soupeře porazili 90:36. Tohle byl ale úplně jiný zápas.

Soupeř se zlepšil v útoku a vyrovnal hru. Naopak začalo veliké trápení na straně hostů. Ale i tak byl poločas stále vyrovnaný 36:34 pro domácí.

Ve druhém poločase se hrál pořád velmi vyrovnaný zápas s pohlednými akcemi na obou stranách. Nic méně se do zápasu vložili rozhodčí a zápas se začal velmi kouskovat, ztratil tempo a o pohledném basketbalu si hrstka diváku už mohla nechat jen zdát.

„ Bylo to až k neuvěření, skoro každý útok domácích byl odpískán faul a střílely se trestné hody. Ve druhém poločase jich domácí házeli 25 a za celý zápas 39. My měli možnost házet pouze 21 trestných hodů za celý zápas. Druhý poločas se rozhodčím moc nepovedl. Nicméně jsme měli s týmem bojujícím o záchranu vyhrát, což nás mrzí asi nejvíc," komentoval průběh utkání trenér Šumperku Radim Šíma.

BK Valašské Meziříčí – TJ Šumperk 79:74 (17:23, 19:11, 24:22, 19:18)
Body: Gonda 21, Kresta 18, Pajer 12, Šich 9, Müller 4, Kuchtík 4, Václavek 2, Vévoda 2, Vláčel 2.

Nedělní zápas proti Karviné byl přímým bojem o postup do Final four. Domácí museli bezpodmínečně vyhrát, zatímco Šumperku stačila dokonce prohra o 6 bodů (první zápas vyhrál Šumperk doma o 7 bodů).

Domácí nepřipustili žádné drama a hned od začátku diktovali tempo zápasu. Šumperk se marně snažil dotahovat rozdíl 15 bodů, který si domácí hned v úvodu vypracovali. Pokaždé, když se mu to začalo dařit, soupeř hodil dva rychlé tříbodové koše a opět odskočil na pohodlný bodový rozdíl, který si udržel až do konce utkání.

„I přes velkou snahu všech našich hráčů se nám nepodařilo zápas vyhrát.  Je to pro nás obrovské zklamání, zakončit tak výbornou sezónu dvěma porážkami a nepostoupením do nadstavbové části. Chtěl bych jen dementovat různé spekulace, že jsme poslední zápasy záměrně prohráli, abychom nemuseli hrát Final four.  Všichni jsme si to moc přáli a už kvůli našim divákům nás to opravdu mrzí ještě víc," dodal na závěr zklamaný Šíma. Autor: Ondřej Šich

TJ Sokol Karviná – TJ Šumperk 96:75 (26:13, 19:25, 29:24, 22:13)
Body: Gonda 17, Müller 13, Kresta 13, Pajer 13, Šich 11, Kuchtík 4, Vévoda 2, Skoumal.