V sobotním utkání se na palubovce Tyršova stadionu představil loňský vítěz moravské skupiny 2. ligy. Šumperk už se Sitařem v sestavě předvedl nesmírně bojovný výkon, kterým kompenzoval bídnou střelbu takřka ze všech pozic.

„Máme opravdu strašné rezervy ve střelbě, hlavně pod košem. Naším plusem byl fakt, že nás hnaly plné tribuny, soupeře jsme ubojovali. Byl jsem překvapený, kolik lidí na nás přišlo,“ konstatoval Ondřej Šich, asistent trenéra šumperských basketbalistů.

Ten se vyjádřil také k angažmá Jan Sitaře. „Honza už nějaký čas nehrál, především kvůli bolavým kotníkům. Jenže my jsme teď bez podkošových hráčů, takže jsme se nakonec s Honzou domluvili. On musí samozřejmě potrénovat, nabrat trochu kondici, sehrát se s týmem, ale je vidět, že je to stále velký hráč, on bude pro tým velkým přínosem.“

Naposledy hrál Sitař za Kroměříž, odkud přestupuje do Šumperku.

TJ Šumperk - Sokol Šlapanice 77:68 (22:21, 19:22, 17:14, 19:11)

Body: Wiesner 28, Müller 24, Sitař 8, Poštulka 6, Kuchtík 4, Gonda 3, Pajer 3, Václavek 2.

Do nedělního utkání s nováčkem soutěže šli šumperští borci viditelně unaveni. „V sobotu jsme na palubovce nechali všechny síly, ty nám pak v neděli chyběly,“ připustil Šich.

A opět nešla Šumperku střelba, ze 40 šestek dali domácí jen 22. „To je zhruba padesátiprocentní úspěšnost, to je tragické,“ posteskl si Šich.

Podolí je nováčkem soutěže, ovšem z postupového kádru se moc hráčů v Šumperku neukázalo, klub nabral hráče ze Svitav a Děčína a bude podle všeho patřit k favoritům 2. ligy.

„Utekla nám druhá čtvrtina, nebudeme si nalhávat, Wiesnerovi se nedařilo. Zatím je náš tým postavený na výkonu dvou, tří hráčů a pokud to jednomu z nich nejde, máme potíže,“ dodal Ondřej Šich.

TJ Šumperk - SK Podolí 69:76 (16:17, 11:21, 20:17, 22:21)

Body: Müller 15, Sitař 12, Wiesner 11, Pajer 9, Poštulka 9, Gonda 6, Kuchtík 4, Vláčel 3.

tabulka