Ta pak bude mezi sebou bojovat o přímý postup do 1. ligy. Šumperk nyní je právě čtvrtý, o víkendu sehraje zápasy s Bohnicemi, které jsou šesté a s USK Praha, posledním týmem ligy.

„Chceme se do finálové části ligy dostat. A pak zkusit vybojovat bednu. Na první místo nemáme, body ze základní části se do finálové skupiny berou sebou, takže na čelo máme ztrátu,“ říká Radim Šíma, kouč Šumperku.

Ostatní celky mají po víkendu volno, první čtverka se popere ještě v šesti zápasech, každý s každým doma a venku.

„Bavil jsem se o tom s hráči a řekl jsem jim, že když jsme se dostali tak vysoko, byla by škoda finálovou část nevybojovat. Je přeci lepší skončit třetí než šestý,“ vysvětluje Šíma.

Jenže udržet čtvrté místo zaručí bez ohledu na další zápasy soupeřů pouze dvě výhry (za určitých okolností však Šumperk nemusí vyhrát ani jednou), přitom Šumperk má stále potíže s podkošovými hráči.

Kvůli zádům už skončil sezonu Petr Špunda, zraněné rameno stále limituje Ondřeje Šicha, téměř nenahraditelného tahouna týmu.

„Ondřej byl po měsíci na prvním tréninku, do zápasu asi naskočí, ale je jasné, že je bez kondice a že ho to rameno bude hodně limitovat. V obraně ale určitě svou roli sehraje,“ říká trenér.

Šumperk tak na své pražské misi bude spoléhat na své letošní devizy: rychlá křídla Müllera, Gondu a Vláčela a hlavně na nejlepšího střelce týmu Wiesnera.

„A moc doufám, že pro tým zabojuje i Poštulka,“ přeje si Radim Šíma.