„Sobotní prohra mrzí, jelikož po větší část utkání jsme byli opět lepším družstvem, ale problém úspěšného zakončení nás neopouští. Děvčata se nadřou na koš mnohem více než naše soupeřky," uvedl kouč Šumperku Oldřich Sládek.

Nedělní utkání bylo ukázkou, jak se hraje se o soutěž výš. Loňský účastník 1. ligy Liberec dle tvrzení domácích trenérů odehrál nejlepší utkání v sezóně. Výškově perfektně sestavené družstvo a ohromná střelecká úspěšnost, dá se říci co střela to koš. „V současné formě jsme na Liberec neměli," podotknul Sládek.

Do utkání šumperské hráčky vstoupily výbornou obranou a ujaly se vedení, které udržely až do 7. minuty druhé čtvrtiny. Již na začátku zápasu domácí zapisovatelka psala fauly hráčkám, které nefaulovaly a zmatky u stolku pokračovaly i v dalším průběhu. Ve třetí čtvrtině zase pro změnu vypověděla časomíra a deset minut se nehrálo a čekalo na opraváře. To šumperské hráčky vyvedlo z tempa a domácí po tomto přerušení okamžitě7 body otočily skóre na 40:47 pro ně.

Minutu před koncem utkání byl stav 58:58, když domácí hráčka dala koš a neproměnila trestný hod, vedly domácí 60:58. Následovaly naše trestné hody, ale pouze jeden nestačil na prodloužení. Vymyšlený faul unavených rozhodčích dvě vteřiny před koncem, (dopoledne pískali v Pardubicích a odpoledne v Jablonci dvě utkání) rozhodl o dalších trestných hodech, kdy domácí hráčka dala pouze druhý na 61:59.

Po oddechovém čase a perfektně sehraném signálu pod koš soupeřek zakončovala Katka Eflerová, byla faulována, ale rozhodčí už raději nic neviděli.

Bižuterie Jablonec - TJ Šumperk 61:59 (10:13, 29:27, 50:44)

Body: Podhorná Alexandra 29, Valentová Petra 9, Ševčíková Šárka 6, Vlková Soňa 6, Zelená Martina 6, Hejlová Vendula 2, Eflerová Kateřina 1, Klečková Iva, Knířová Pavlína, Kohoutová Renáta, Kozáková Jana, Sládková Eva.

Druhé utkání se hrálo v liberecké staré sokolovně, kde zatéká střechou, nad hlavou balkóny s diváky, za košem jeviště a za čarami málo prostoru pro basketbal. Již toto nasvědčovalo, že schválení haly basketbalovou federací pro ligová utkání dospělých neprobíhá dle pravidel, ale asi jen pocitově.

„Na domácích bylo vidět obrovské soustředění před utkání, nás může těšit, že máme soupeřův respekt hned v první sezóně ligy, opravdu se báli a bylo vidět jejich nažhavení, čemuž pomohla jejich ostudná prohra v Příboře," uvedl Oldřich Sládek.

Šumperské hráčky se ze začátku nezalekly a ujaly se vedení 6:2, ale to bylo vše. Domácí trenér střídal 12 hráček, každou minutu seděla hráčka na střídání, po jakékoliv chybě popřípadě neúspěšné střelbě.

Všechny hráčky udržovaly obrovské tempo, kterému se naše hráčky srdnatě bránily. Škoda neproměněných jasných košů mohl být výsledek přijatelnější, ale přesto si šumperské hráčky zaslouží pochvalu za to, že se nezalekly a bojovaly až do konce. Zkušenosti soupeřek z první ligy se projevovaly po celý zápas.

V tabulce druhé ligy patří šumperským ženám třetí příčka.

TJ Lokomotiva Liberec I - TJ Šumperk 81:48 (26:13, 44:27, 66:40)

Body: Valentová Petra 17, Podhorná Alexandra 10, Vlková Soňa 5, Ševčíková Šárka 4, Zelená Martina 4, Eflerová Kateřina 2, Hejlová Vendula 2, Knířová Pavlína 2, Kozáková Jana 2, Klečková Iva, Kohoutová Renáta, Sládková Eva.