Splněno bylo na padesát procent. V utkání s Libercem se utkala dvě družstva s nejlepšími obranami v soutěži, od počátku to byl boj o každý metr hřiště. Pouze první čtvrtinu vyhrála domácí děvčata 20:9, ale to asi z důvodu, že se hostující hráčky rozkoukávaly po pozdním příjezdu a náročné cestě závějemi z Jizerek do Jeseníků.

Liberec domácím diváků ukázal proč je první po dlouhodobé části a svojí hrou, pohybem a přesným zakončením postupně snižoval náskok. Utkání bylo vyrovnané až do 8. minuty čtvrté čtvrtiny do kdy domácí držely krok a stav byl 63:63, poslední dvě minuty 0:7 a bylo rozhodnuto. Přesto předvedená hra a dramatičnost utkání musela nadchnout všechny přítomné diváky.

TJ Šumperk - TJ Lokomotiva Liberec I 63:70 (20:9, 31:32, 47:51)
Body: Čechová 22, Podhorná 13, Ševčíková 7, Vlková 6, Zelená 5, Kohoutová 4, Valentová 3, Hejlová 2, Knířová 1, Volková, Klečková, Eflerová.

V nedělním utkání s Jabloncem bylo vidět na domácích děvčatech hned od začátku, že chtějí vyhrát. Soupeřky naladěny vítězstvím v Ostravě vedly pouze na začátku 5:2, ale to bylo vše. Do konce utkání na hřišti i přes velikou snahu hostujících kralovaly domácí hráčky a na hřišti se postupně vystřídala celá domácí lavečka. Po čtvrtinách 20:10, 14:13, 17:4, 12:16 dotáhla děvčata utkání k vítězství a uzavřela tak dlouhodobou část.

TJ Šumperk - Bižuterie Jablonec 63:43 (20:10 34:23 51:27)
Body: Čechová Tereza 11, Valentová Petra 10, Ševčíková Šárka 9, Knířová Pavlína 8, Podhorná Alexandra 8, Zelená Martina 7, Vlková Soňa 4, Eflerová Kateřina 2, Hejlová Vendula 2, Kohoutová Renáta 2, Klečková Iva.

„Utkání s Libercem svou dramatičností lahodilo oku diváka, pouze musí mrzet množství ztrát vyprodukované naším družstvem v obou zápasech, které v přemíře snahy uděláme, hlavně načasování přihrávek nám dělá problémy a potom trestné hody, které nás trápí po celou sezónu. Jablonec přijel do Šumperka a potřeboval vyhrát, toto vítězství by ho posunulo do play off na 4. místo.  Začali jsme soustředěně a zásluhou výborné obrany ve třetí čtvrtině a stavu 51:27 bylo rozhodnuto," konstatoval kouč šumperských basketbalistek Oldřich Sládek.

„S výsledky a předvedenou hrou, bojovností a touze po vítězství jsem spokojený, škoda pokaženého závěru s Libercem. Teď nás za čtrnáct dní čeká v Praze domácí Sparta Praha B, která jde do play off z druhého místa a podle hry, kterou proti nám doposud produkovala, je velkým favoritem. Hraje se na tři vítězná utkání, takže to může při troše štěstí být i dlouhá série utkání," dodal Sládek.

Play off se hraje na tři vítězná utkání.  1. kolo play off začíná 9. -10. 3. v Praze,2. kolo sobota 23. 3. v 17.00 hod. v Šumperku, v případě pouze jedné výhry šumperských hráček v předchozích třech utkáních se bude hrát i čtvrté utkání v hale Tyršova stadionu neděle 24. 3. v 10.00 hod. toto ani případné páté utkání ve středu 27. 3. v Praze se nebude hrát když 3x po sobě Šumperk se Spartou prohraje.