Komentář trenéra Josefa Sitaře: „Již druhé vítězné utkání v řadě si připsaly naše dorostenky v kategorii žen oblastního přeboru Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Musím konstatovat, že naše dorostenky se již v soutěži otrkaly a jejich hra se viditelně zlepšila. Porazit ostřílené hráčky z Olomouce na jejich palubovce je příjemným překvapením, podloženým dobrou obranou a úspěšným útokem. V prvním utkání, které sehrály na podzim 2011 v Šumperku, naše děvčata prohrála o 20 bodů a za tři měsíce nato jim porážku vrátila, což svědčí o vzestupné výkonnosti. Na utkání odjelo 8 hráček. Všechny do utkání nastoupily a každá z nich odvedla kvalitní kolektivní výkon. Největšími tahouny na rozehrávce byly Renča Kohoutová, která odehrála celé utkání bez střídání a Markéta Volková. Hlavní zásluhu na vítězství musíme připsat našim podkošovým hráčkám Vendulce Hejlové a Zuzce Vavříkové, které úspěšně bodovaly a v obraně pokryly nebezpečné domácí pivotmanky. Petra Leštinská nás podržela dobrou střelbou ze středních vzdáleností v důležitých okamžicích, kdy se domácí nadechovaly utkání otočit.“

V sobotu 3. března se ve 14.00 v hale na Tyršově stadionu odehraje oddílové derby mezi ženami Šumperk A a dorostenkami Šumperk B.

SK UP Olomouc B - TJ Šumperk B 55:63 (13:16, 28:29, 42:48)

Střelkyně: Kohoutová Renáta 19, Hejlová Vendula 14, Vavříková Zuzana 10, Volková Markéta 7, Leštinská Petra 6, Bubeníková Barbora 4, Brokešová Michaela 3. Trestné hody: 11/7 (64%).