Úvod utkání šumperským děvčatům nevyšel, soupeř bránil aktivní obranu po celém hřišti, tím jim činil problémy se zakončením a v pohodě překonával jejich osobní obranu a jasně po prvním poločase vedl 24:32. Od poločasu trenér domácích změnil obranu na zónovou, kterou děvčata bránila velmi dobře a zlínským hráčkám tato změna udělala obrovské problémy. Za třetí hrací období domácí dostali pouze 2 body a po zlepšení útočných činností, se prosazovali víc, vyhráli čtvrtinu 17:2. Ve čtvrté čtvrtině děvčata první pokračovala ve výborném výkonu ze třetí čtvrtiny a vyhrála ji 17:7.

„Konečný stav utkání o 19 bodů je zaslouženým vítězstvím celého našeho kolektivu. Již před zahájením utkání bylo jisté, že tento víkend budeme hrát dvě rozdílná utkání s dobrými soupeři. Byl to urputný boj o každý míč. Po prohře ve Zlíně o 7 bodů jsme chtěli vyhrát a vrátit jim tuto porážku. Zlínské hráčky nám vítězství hodně znesnadnily, o čemž svědčí mimo jiné i zlomený malíček Jany Kozákové, pro kterou, jak se zdá sezóna skončila" ulevil si po vítězném utkání trenér šumperských hráček Oldřich Sládek.

TJ Šumperk- Proton Zlín 59:41 (17:19, 24:32, 41:34)

Body: Podhorná Alexandra 21, Zelená Martina 17, Čechová Tereza 8, Valentová Petra 8, Knířová Pavlína 3, Ševčíková Šárka 2, Eflerová Kateřina, Hejlová Vendula, Klečková Iva, Kozáková Jana, Volková Markéta.

Soupeř z Příboru přijel s družstvem, které v prvním kole na jeho palubovce domácí sice porazil, ale nebylo to tak jednoduché. Tak jako v Příboře tahaly ženy Šumperka za delší část provazu a po celé utkání vedly. Po poločase vedly domácí hráčky sice pouze o 4 body, ale utkání bylo stále velmi vyrovnané. Hosté zavelely k útoku ve třetí čtvrtině a v 7. minutě to bylo 37:37, ale domácí kontrovaly (jmenovitě Soňa Vlková trojkou) a poslední 3. minuty šumperské hráčky vyhrály 10:0! Poslední dějství rozhodla trojková střelba, kdy čtyřmi trojkami (Valentová, Podhorná, Vlková a Klečková), stále navyšovaly náskok až na konečných 20 bodů a utkání dotáhly do vítězného konce.

„Tento víkend patřil do kategorie těžkých utkání. Sobota Zlín po celé utkání boj, místy až zápas a v neděli houževnatý soupeř, velmi dobře basketbalově vybavený nejenom pohybem, ale i střelecky, který nezabalí utkání, když prohrává jakýmkoliv rozdílem. Dnes již mohu říct, že i když jsme nováčkem v soutěži, ostatní nás již pasovali na favorita soutěže s účastí v play off, ba dokonce prorokují postup minimálně do druhého kola play off.  Je to sice ještě daleko (tři utkání doma a dvě venku), ale zdá se mi, že nám to začalo svazovat ruce a nehrajeme tak jednoduchou hru bez zábran jako na začátku sezony a navíc soupeřovi trenéři si naši hru již přečetli. Vždy nám trvá poločas, než se chytneme a začneme naše soupeře přehrávat," říká kouč Šumperku Oldřich Sládek.

„O tomto víkendu jsme druhými poločasy potvrdily, že dokážeme hrát velmi kvalitní basketbal. Velmi si cením všech děvčat, že do utkání nastoupila, přestože je provázejí zdravotní problémy. Dvě hráčky nastoupily přímo z postele, na čtvrtečním tréninku Soňa Vlková – koleno (nastoupila se sebezapřením až v neděli) a z pátečního utkání našeho béčka u prvního celku Oblastního přeboru Prostějova (52:71) se zranily Renča Kohoutová – koleno, Eva Sládková – kotník a navíc v neděli oslabeni o Katku Eflerovou, která byla v Hradci Králové na semináři rozhodčích a o poločasu jsem musel pustit uprostřed utkání Venďu Hejlovou, která odjela do školy. Poslední je ze soboty již podruhé letos zlomený malíček Jany Kozákové," dodal Sládek.

TJ Šumperk- BK Příbor 72:52 (14:9, 30:26, 47:37)

Body: Podhorná Alexandra 19, Valentová Petra 15, Vlková Soňa 14, Zelená Martina 6, Čechová Tereza 5, Hejlová Vendula 4, Ševčíková Šárka 4, Klečková Iva 3, Knířová Pavlína 2, Volková Markéta.

Další zápasy šumperských basketbalistek: v neděli 27. ledna v 10.00 SBŠ Ostrava B.