Utkání, které mělo potvrdit účast šumperských děvčat v play off, nedopadlo dle papírových předpokladů. Hrál druhý s posledním družstvem, o tom v jaké sestavě Ostrava přijede, už nasvědčovaly výsledky její dohrávky odložených utkání v Poděbradech a Sadské, kde s převahou a jasně zvítězila.

Managment ostravského družstva vyhodnotil situaci, co udělat pro záchranu v 2. Lize, a tak odložil utkání 1. ligy a do Šumperka poslal velkou část hráček A družstva, na kterých byla vidět vyhranost a kvalita.  Oproti utkání na jejich hřišti přijelo 9 jiných hráček se zkušenostmi v dorostenecké extralize a v letošní sezóně již nastupující v prvoligovém družstvu hrající naši druhou nejvyšší soutěž a navíc nejvyšší soutěž na Slovensku.

Přesto šumperská děvčata oslabená nemocemi a zraněním hrála stále vyrovnanou partii, ale početní převaha (8 domácích proti 11 hostujícím), styl hry předváděný hostujícími hráčkami, těsná osobní obrana po celém hřišti, agresivní obrana i za cenu velkého množství faulů a po celý zápas střídání po pětkách rozhodlo. Šumperské hráčky i přes velké množství chyb stále držely krok, ale koš byl pro ně opět začarovaný. Trestné hody 51/24 byly pro vývoj utkání rozhodující.

„Již po příchodu do haly bylo jasné, že hostující hráčky nepřijely prohrát.  Nastoupily v nejlepší sestavě mladých, ale velmi basketbalově vyspělých hráček. Agresivní obranou po celém hřišti vsadily i za cenu faulů na narušení naší hry," uvedl kouč Šumperku Oldřich Sládek. „Přestože jsme s nimi drželi krok, třetí rozhodla, kdy se nám nepodařilo ubránit 3 trojkové střely Ostravy a k tomu když připočteme velmi nízkou úspěšnost trestných hodů po celé utkání (51/24) a velké množství ztrát (35) vyplývajících z dobré obrany hostí je jasné, že Ostrava zaslouženě vyhrála."

Šumperk nyní nás čeká Nymburk a Sparta venku a na závěr základní části doma Liberec a Jablonec. Jedno vítězství by dle propočtu mohlo na play off stačit, ale již ne z 2. místa, to by Šumperk musel vyhrát alespoň 3 utkání.

TJ Šumperk - SBŠ Ostrava B 51:65 (14:16, 14:16, 11:25, 12:8)

Body domácích: Čechová Tereza 10 - TH 13/8, Knířová Pavlína 9  - TH 4/3, Zelená Martina 9 - TH 12/5, Valentová Petra 7 - TH 8/3, Podhorná Alexandra 5 - TH 2/0 1×3, Vlková Soňa 5 - TH 6/3, Hejlová Vendula 4 - TH 2/0, Kohoutová Renáta 2 - TH 4/2. Celkem domácí – hosté:  TH 51/24 -  23/15, trojky 1 – 6, fauly 21 – 38.