Do soutěže však nenastupovali ani zdaleka v ideální formě. Laďa Pliska se už nějakou dobu potýká se zdravotními komplikacemi, kvůli kterým se příliš nemohl připravovat s těžšími vahami. Tom Pliska měl zase na trénincích problémy neměl, ale jen z toho důvodu, že zrovna řeší rekonstrukci bydlení a na tréninky mu nezbývá čas. Oba se tedy spoléhali spíše na dlouhodobější přípravu.

Celkově na akci startovalo 62 závodníků a závodnic v 18 družstvech. Účast byla zároveň i mezinárodní, když se přidali soupeři z Polska a Slovenska. Ti všichni byli rozděleni do třech skupin. V první startoval holešovský Víťa Maruška, který výkonem 108 kg v trhu a 132 kg v nadhozu vytvořil základ, na kterém mohli stavět ostatní.

Ve druhé skupině nastoupil Laďa Pliska, který hravě v trhu zvládl 67 kg i 72 kg. 78 kg se mu už nepovedlo. V nadhozu pak začal poměrně nízkou vahou (85 kg), pak postoupil velkým, desetikilovým skokem, rovnou na 95 kg a třetím pokusem zvýšil na 101 kg. Všechny pokusy v nadhozu byly úspěšné. Jen pro doplnění, limit na blížící se mistrovství světa je cca 120 kg a on v tomto závodě zvládl pěkných 173 kg.

Tom Pliska na svůj start čekal dlouho, soutěžících bylo mnoho a tak přišel na řadu až po šesté hodině večer. I on musel brát do úvahy ne úplně ideální přípravu a proto šel první pokus také dost najisto - 85 kg. Po jeho úspěšném provedení zvýšil na 90 kg a poté ještě na 95 kg, kde už ale chyběly síly.

V nadhozu musel k množství zbývajících sil brát dost zřetel, ale na druhou stranu chtěl vybojovat ještě pár bodů navíc pro družstvo. První pokus hodně na jistotu 115 kg, druhý 120 kg a konečně třetí na 125 kg byl také platný.

A jak Holešov s šumperskými posilami dopadl? V silné mezinárodní konkurenci se umístil na pěkném šestém místě, což dává dobrou výchozí pozici do příštího kola této soutěže.

Výkony Šumperáků:

Laďa Pliska - trh 67 kg, 72 kg, 78 kg (x); nadhoz: 85 kg, 95 kg, 101 kg; 319 bodů

Tom Pliska - trh 85 kg, 90 kg, 95 kg (x); nadhoz: 115 kg, 120 kg, 125 kg; 267 bodů