Vrcholná akce sezóny starších žáků tentokrát proběhla 29. června až 1. července ve Vlašimi. Bludov se na šampionát probojoval z krajského kola jako nejlepší celek Olomouckého kraje.

Domácí mistrovství se skládalo ze šesti disciplín (závod požárnické všestrannosti, požární útok CTIF, štafeta CTIF, štafeta požárních dvojic, štafeta 4 x 60 metrů a požární útok Plamen).

Jednotlivci se navíc představili v běhu na 60 metrů s překážkami.

V celkovém hodnocení poté obhájil prvenství a mistrem republiky ve hře Plamen pro rok 2019 se stal Manětín, stříbro na svém prvním šampionátu vybojovaly Počepice, bronz následně putuje do Bludova.

V pátek 5. července pak začíná ve Svitavách Mistrovství České republiky kategorie dorostu v požárním sportu, kterého se zúčastní nejlepší týmy dorostenců a dorostenek z jednotlivých krajů. Představí se v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, test z požární ochrany a požární útok.

Závodit budou také nejlepší jednotlivci, dorostenci a dorostenky, ve věkových kategoriích mladší, střední a starší a to v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, test z požární ochrany a dvojboj.

I na této akci budou startovat hasičské naděje z Bludova, které by opět měly patřit k hlavním adeptům na medailová umístění.