Basketbal je dle pravidel sice ryze bezkontaktní sport, po sobotním utkání v Pardubicích ale šumperští hráči vypadali dosti opotřebovaně.

„Soupeř hraje o záchranu a zápas byl chvílemi dost drsný. Rozhodčí pustili tvrdší zákroky, ovšem byli féroví, pískali stejně na obě strany,“ uvedl šumperský kouč Radim Šíma.

To vyhovovalo šumperskému bijci Josefu Poštulkovi, který pod košem v boji o míč využíval svých nesporných fyzických předpokladů.

„Na druhou stranu za to zaplatil zraněním malíčku na ruce, sice jsme mu to zatejpovali, ale zranění bylo tak nepříjemné, že v neděli v Rychnově nedal ani bod,“ vysvětloval Šíma.

Během utkání vedli šumperští hráči už o šestnáct bodů, domácí se pak nesmírně vyhecovali, stáhli na pět bodů, dali koš a šestku a rozdíl byl rázem jen dvoubodový.

Pak ale zaúřadoval Poštulka, který s pokerovou tváří hodil trojku, hosté pak znovu získali míč a dali koš.

„To bylo rozhodující, pak jsme už zápas nepustili,“ dodal Šíma.

Tesla Pardubice – TJ Šumperk 68:75 (17:23, 9:13, 19:21, 23:18)

Body: Wiesner 25, Poštulka 17, Šich 11, Müller 10, Vláčel 8, Gonda 2, Kuchtík 2.

Rychnov je v tuto chvíli největším aspirantem na sestup, v sobotu prohrál o 44 bodů se Svitavami a debakl zanechal na psychice hráčů velké jizvy.

Domácí sice chtěli Šumperk porazit a rvali se o výsledek jako diví, jenže Šumperk nasadil hned od počátku osobní obranu a hráče domácích neustále honil po celém hřišti.

„Snažili se, ale na nás prostě neměli, zápas jsme vyhráli už během první desetiminutovky,“ uvedl Šíma.

Domácí se sice trošku vrátili do zápasu ve druhé desetiminutovce, kdy šumperský kouč poslal na hřiště hned pětici nových a tudíž studených hráčů, kterým trvalo, než se dostali do tempa, o osudu zápasu už ale bylo opravdu jasno.

„To velké střídání, to byla moje chyba,“ přiznal Šíma.

Spartak Rychnov nad Kněžnou – TJ Šumperk 57:80 (11:28, 18:12, 17:21, 11:19)

Body: Šich 11, Wiesner 11, Müller 10, Vláčel 10, Gonda 9, Pajer 9, Skoumal 9, Kuchtík 7, Václavek 2, Špunda 2.