Zázemí celé akce opět probíhalo v Rapotíně v restauraci U Pomněnky. Závodilo se na tradičním okruhu vedoucím obcí Rapotín a Vikýřovice v délce 6 km.

Mladší dětské kategorie absolvovaly jeden okruh a ti starší dva okruhy. Junioři, ženy a muži závodili s časem na třech okruzích. Na start této rovinaté, rychlé, ale zároveň technické trati se postavilo 60 závodníků z Moravy, Slezska a Polska všech výkonnostních a věkových skupin.

V absolutním pořadí na dlouhé 18 km trati zvítězil časem 24:49 minut Roman Galatík (CK Frenštát p. Radhoštěm), který tak vytvořil rekord trati. Druhý čas zajel Petr Chaloupka (DUKO Rýmařov) a třetí Michal Malejka (AGK Ribnik - Polsko).

Nejrychlejším zástupcem šumperského okresu byl David Koňarik (CSC Šumperk), který obsadil v absolutním pořadí 4. místo a v kategorii byl druhý.

Mezi ženami byla nejrychlejší Jarka Dohnalová (CPV Krnov). Na kratší 12 km trati zajel nejrychlejší čas nejlepší žák Marek Ryška (DUKO Rýmařov). Nejlepší dívkou byla Veronika Franerová (Novatop Lapierre).

Kamil Osladil

Poděkování za pomoc patří hlavně Obci Rapotín, jako hlavnímu partnerovi CK Buldoci Rapotín, dále pak firmě BISON, Halen a Velosport Chuděj, Jirkovi Davidovi a jeho kolektivu z restaurace U Pomněnky za výborně připravené zázemí a občerstvení a všem pořadatelům, kteří moc pomohli. A na závěr děkujeme všem závodníkům za účast na této akci. Výsledky a fotografie naleznete na www.jesenickysnek.com.