V lyžařském areálu Kouty již naplno odstartovala zimní sezona a na neděli 23. prosince provozovatelé připravují ojedinělou podívanou. Na dvoukilometrovou sjezdovku do Koutů zavítá kanadský lyžař českého původu Jan Hudec, rodák ze Šumperka, který v současné době reprezentuje Kanadu.

Vítěz několika závodů Světového poháru a stříbrný medailista z MS ve sjezdu ustanoví základní čas trati v Koutech, se kterým se potom mohou měřit všichni ostatní vyznavači sjezdového lyžování. Úspěšného světového závodníka navíc odstartuje náš nejúspěšnější lyžař a Hudcův kamarád Ondřej Bank, který se v současné době zotavuje ze zranění ramene.

Zároveň se do rodného kraje vrátí i otec Jan Hudec starší, úspěšný trenér, který ve ski areálu povede výchovu mladých lyžařů.

„V polovině prosince jsme oficiálně zahájili sezonu a i přes dočasnou nepřízeň počasí si návštěvníci velmi pochvalovali podmínky pro lyžování na všech našich sjezdovkách. Během vánočních prázdnin budou pro návštěvníky navíc připraveny všechny čtyři tratě," slibuje provozovatel ski areálu Kouty Michal Kestl.

Kromě lyžování nabízí areál v Koutech služby několika restaurací a barů, kvalitní ubytování, půjčovnu lyžařského vybavení a na každý den chystá doprovodný kulturní program, instruktážní kurz či možnost testování lyží různých značek. Více na www.kouty.cz. Autor: Andrea Závěšická