Pro nováčka 1. ligy to je teprve druhá výhra v dosavadním ročníku, navíc jeho předešlý úspěch se datuje až na první zářijový den, tehdy v rámci zahajovacího zápasu porazil Jeseník soupeře z Mělníka.

Tentokrát na severu Čech těžili hosté především z výborného začátku, nejprve sice po dobré kombinaci trefili tyč, následně však udeřili dvěma slepenými góly a již v 9. minutě měli na kontě slibný náskok.

Potom ale jeseničtí futsalisté dopláceli na řadu faulů. Ještě do přestávky domácí po rohu snížili a těsně před pauzou zahrávali penaltu, ze které orazítkovali břevno.

Druhou půli začali aktivněji hosté a další dvě trefy v teplické síti znamenaly skóre 1:4. Domácí následně stačili snížit, aby záhy přišla blesková odpověď Jeseníku.

Ani za stavu 2:5 přesto nebylo definitivně rozhodnuto a drama pokračovalo. Severočeši totiž zkorigovali až na rozdíl jediné trefy, hosté ze severu Moravy ale nakonec cennou výhru uhájili.

V aktuální tabulce patří Jeseníku desátá příčka se ziskem osmi bodů, další mistrovské utkání sehraje v pátek 5. ledna 2018 proti Plzni.

Svarog FC Teplice - AC Gamaspol Jeseník 4:5 (1:2)

Branky: 13. Kulhánek (Jean), 28. Kulhánek (Neto), 29. Kulhánek (Neto), 31. Pereira – 7. Mráz, 9. Furik (Vavrač), 21. Plhák (Vavrač), 25. Furik (Plhák), 28. Plhák. Rozhodčí: Lasch, Plzák. ŽK: Žák, Künzl – Furik, Žák.

Teplice: Kudrna – Kulhánek, Baran, Borges Da Silva, Jean Pereira, Žák, Künzl, Kasal, Cibrík, Hůla, Haspra, Cleodon Neto.
Jeseník: Till – Novák, Řezníček, Plhák, Furik, Vavrač, Macura, Žák, Mráz.