Závěrečné vyhlášení se proto z Harrachova přesouvá k Horskému hotelu Paprsek, konkrétně do restaurace Skleník v zázemí JeLyMana.

Závodníkům bude startovné automaticky převedeno na nový březnový termín závodu. Další možností je požádat o převod startovného na jiný závod v této nebo následující sezoně kromě ČEZ Jizerské 50 a Biegu Piastów.

Šumperští hokejisté proti Valašskému Meziříčí. Ilustrační foto
Rarita! Draci uspěli na ledě Bobrů pouze se třemi klasickými obránci

Špatný stav tratí

Závod ČEZ SkiTour JeLyMan v Jeseníkách.Závod ČEZ SkiTour JeLyMan v Jeseníkách.Zdroj: se svolením ČEZ SkiTour

Rozhodnutí o změně termínu padlo i na základě zkušenosti z roku 2016, kdy se závod podařilo uspořádat v náhradním termínu právě v druhé polovině března a v okolí Paprsku panovaly opravdu zimní podmínky.

Další oporou, která pořadatelům pomohla s tímto složitým rozhodnutím, byla detailní inspekce trasy lokálními organizátory a předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro následující týdny.

„Stav tratí v okolí Paprsku se výrazně zhoršil, a i po blížícím se mírně chladnějším období zhruba od noci na neděli s trváním do středy, které ale bohužel nebude doprovázeno dostatkem sněhových srážek, očekáváme v následujících dnech opět přechodné teplé období. Není tedy možné na závodní víkend zaručit dostatečnou vrstvu sněhu pro pořádání kvalitních závodů,” dodává Martin Pecha z ČHMÚ.

Zdroj: ČEZ SkiTour