Povedlo se to Markétě Chlandová (reprezentující Stáj Pension Omega) v kategorii jezdců 13 až 16 let na pony a Milanu Kvapilíkovi (reprezentující TJ - Sdružení chovatelů a přátel koní Sobotín, o.s.) v kategorii junioři 14 až16 let. Oba museli projít velmi tvrdým a přísným kvalifikačním sítem a o účast na M-ČR museli bojovat po celou letošní jezdeckou sezonu.

Šampionát pro děti na pony se konal v Pardubicích, pro děti a juniory na velkých koních se konal v Ostravě-Staré Bělé. Markéta Chlandová na koni Pretoria Etan v kategorii děti 13 až 16 let na pony si z třídenního klání z Pardubic přivezla 9. místo z 25 startujících. O náročnosti mistrovské soutěže svědčí i fakt, že z tohoto početného startovního pole soutěž nedokončilo celkem osm dvojic a pouze malá chybička v poslední finálové jízdě Markétu Chlandovou odsunula na 9. místo. Druhé místo patřilo dubické zástupkyni a loňské obhájkyni titulu Lence Vachutkové na koni Pegas 12 z JO Dubicko.

Milan Kvapilík s koněm Vitara 1 vybojoval o víkendu v Ostravě 10. místo (z 21 startujících). Mistrovskou soutěž nedokončilo celkem pět dvojic.
O to cennější je umístění Milana Kvapilíka, protože si toto místo vybojoval na nejmladším koni ve startovním poli (teprve šestiletá klisna) a navíc na klisně pocházející z vlastního chovu, protože Vitara 1 se narodila v sobotínských stájích. Letošní mistrní ČR juniorů v kategorii 14 až 16 roků se stala loňská obhájkyně titulu Lenka Vachutková na koni Kornet 1 z JO Dubicko.