„Dneska naprosto zasloužená prohra. Šumperk nás porazil zkušeností a bohužel to stačilo. Nám vypadli ze sestavy dva klíčoví obránci a od začátku to bylo znát. Do toho jsme se nevyhnuli dalšímu zranění, což nás provází celou sezónu,“ řekl krátce k sobotnímu klání uničovský trenér Lukáš Jemelka, jehož tým si pak připsal letošní první porážku na domácím hřišti.

Hned od úvodu hosté ze Šumperku hýřili pohybem a rychle si vypracovali dvoubrankový náskok. Záhy sice Uničov z ojedinělé akce snížil, to však bylo z jeho strany prakticky vše a ve zbytku utkání jasně udávali tempo i nadále florbalisté Asperu.

Šumperku se ještě do konce první třetiny povedlo odskočit až do trháku 4:1 a v dalších dvou částech přidal shodně po dvou gólech.

„Po našem poměrně brzkém vedení domácí z ojedinělé šance snížili. Potom jsme jim zbytečným faulem nabídli přesilovku, kterou jsme naštěstí ubránili a další dvě branky v první třetině nás definitivně uklidnily,“ přidal své hodnocení hrající předseda Asperu Petr Matěj.

„Uničov za normálních okolností i za nepříznivého stavu bojuje a snaží se kousat, bylo ale vidět, že tentokrát se domácí na velký odpor nezmohou a spíše se soustředili na dobrou obrannou činnost. Kromě výhry jsem také rád, že jsme mohli dát prostor hráčům širšího kádru,“ řekl dále pro Deník Petr Matěj.

V sobotu 27. listopadu čeká šumperské florbalisty od 18 hodin na domácí palubovce další divizní utkání, když se střetnou s Krnovem.

„To bývá vždycky atraktivní podívaná plná emocí a vyhrát může prakticky kdokoliv. My však uděláme vše proto, aby divizní body zůstaly v Šumperku,“ burcuje před víkendovým soubojem jeden z nejzkušenějších hráčů Asperu.

FBC ZŠ Uničov - Asper Šumperk 1:8 (1:4, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Havlíček (Glatter) – 2. Šíma (Mondek), 5. Mrázek (Venouš), 12. Venouš (Hruban), 20. Šíma (Matěj), 36. Kamler, 40. Venouš (Mannl), 49. Mondek (Matěj), 59. Mannl (Venouš). Rozhodčí: Kubáč, Klimecký. Vyloučení: 0:1, bez využití. Diváci: 35.

Uničov: Hublar (41. Doušek) - Havlíček, Glatter, Marčon, Jemelka, Vaverka, Zámečník, Zedník, Mirga, Caletka, Dohnal, Chuděj, Kobylka

Šumperk: Byvan - Hruban, Kamler, Vlček, Harapát, Zapletal, Trávníček, Mannl, Venouš, Mrázek, Matěj, Šíma, Mondek, Fleischmann, Kováč, Mareček.