Podruhé v řadě si pak Šumperk připsal v rámci pohárového klání dvouciferné vítězství, za kterým proti Hanákům nakročil během druhého dějství.

První část přinesla hned v úvodu dva góly domácího Petra Matěje, později se skóre měnilo až na začátku prostředního dějství, kdy opět skórovali hráči Asperu.

Teprve za stavu 3:0 se poprvé ke slovu dostali také florbalisté Uničova, ale na jejich trefu dokázal protivník záhy odpovědět a do druhé přestávky se urval až do trháku 8:2 a o postupujícím bylo definitivně rozhodnuto.

Ve třetí třetině si již mohl Šumperk dovolit stáhnout ze hry některé opory, i přesto dál suverénně navyšoval svůj náskok až na konečných 13:3.

Hattrickem a dvěma nahrávkami se v tomto utkání blýskl Petr Matěj, tři góly a asistenci si poté připsal jeho spoluhráč Jindřich Kamler.

„Pohár je pro nás dobrou přípravou na nadcházející sezonu. Dnes to ovšem nebylo podle našich představ. Pro nás je tento zápas snad dobrým ponaučením a doufejme, že v divizních zápasech předvedeme daleko lepší výkony,“ okomentoval vysokou porážku uničovský trenér Marek Zmrzlý.

„Do bojů v poháru jsme doposud nenastoupili v plné sestavě, nicméně proti Uničovu jsme měli již sestavu oproti předchozím kolům složenou především z hráčů áčka. Po předchozím ligovém ročníku jsme měli být v utkání jasnými favority, i tak jsme šli do boje s pokorou a pečlivě jsme se na něj připravili,“ prozradil hrající kouč Asperu Matyáš Zapletal

„Již první minuty však naznačily, že na hřišti budeme dominovat právě my, když jsme během tří minut nepustili Uničov do téměř žádné akce, a navíc jsme nastřelili dvě tyče. V první třetině jsme však dokázali z mnoha šancí vytěžit pouze dvě branky, což bylo vzhledem k počátečnímu vývoji relativně neuspokojivé. V dalších dvou třetinách jsme však dokázali zvednout střeleckou efektivitu a zápas nakonec skončil tak, jak měl, vysokým rozdílem ve skóre,“ dodal Matyáš Zapletal.

V rámci 4. pohárového kola se poté FbC Asper Šumperk potká s Opavou, která hraje národní ligu. Termín zápasu bude ještě upřesněn.

FbC Asper Šumperk - FBC ZŠ Uničov 13:3 (2:0, 6:2, 5:1)

Branky a asistence: 2. Matěj (Šíma), 7. Matěj (Šíma), 21. Vařeka, 31. Kamler (Trávníček), 33. Trávníček (Mrázek), 34. Šíma (Matěj), 35. Mrázek (Trávníček), 36. Kamler (Mrázek), 47. Jáně, 49. Matěj (Šíma), 57. Kamler (Paloušek), 57. Paloušek (Kamler), 59. Hruban (Matěj) – 26. Jemelka (Šincl), 36. Šalda (Marčon), 43. Jemelka (Šincl). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 4:4, navíc J. Valigura a Dufek (oba Uničov) osobní trest 10 minut (nesportovní chování). Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:22. Diváci: 75.

Šumperk: Byvan (41. Vašíček) - Šíma, Paloušek, Hruban, Dohnal, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Zapletal, Maixner, Matěj, Jáně, Vařeka.

Uničov: Pavlát (52. M. Valigura) - Dufek, Adámek, Marčon, Jemelka, Šincl, Zámečník, Šalda, Štork, Macho, J. Valigura.