Jak jsme již zmiňovali v předchozím článku, nominaci pro start v reprezentačním družstvu žákyň mohly závodnice získat na Vítkovickém poháru konaném o měsíc dříve. Českou gymnastickou federaci nakonec reprezentovaly Adéla a Vendula Měrkovy a i přes toto oslabení postavil GK Šumperk svoje družstvo ve složení Bára Fricová, Marie Nevrklová, Veronika Veselá a hostující Magdalena Holcová z Prostějova.

Družstvo ČGF si z Brna odvezlo stříbrné medaile, ale ani GK Šumperk se v konkurenci 14ti družstev z Česka, Německa, Slovinska, Rakouska, Slovenska a Maďarska neztratil a vybojoval pěkné sedmé místo.

Do tradičního nedělního finále dvojic složených z 12ti nejlepších chlapců a dívek se z GK Šumperk probojovala Bára Fricová, která po skvělém sobotním výkonu postoupila z devátého místa. Partnerem jí byl Daniel Ponížil a v konkurencí nabitém závodě obsadili konečné jedenácté místo. Zvítězil česko-rakouský pár Holasová a Tamegger.

Prostějov - V neděli musely šumperské gymnastky z Brna spěchat do Prostějova, kde se v odpoledních hodinách konal Přebor olomouckého kraje, který byl zároveň nominačním závodem na Mistrovství ČR družstev.

Závodu kategorie mladších žákyň, pro kterou je Krajský přebor vrcholem sezóny, se zúčastnila hned dvě šumperská družstva. Družstvo GK Šumperk A vybojovalo stříbrné medaile ve složení Urbanová, Talandová a Stejskalová a družstvo GK Šumperk B skončilo s těsným odstupem od stupňů vítězů na čtvrtém místě ve složení Poštulková, Pavlů, Osladilová a Kadlčíková. V soutěži jednotlivkyň dosáhla na svoji druhou medaili Nikola Urbanová, která se jako nejlepší ze šumperských umístila na třetím místě. Další výsledky jednotlivkyň: 4. Talandová, 6. Stejskalová, 7. Pavlů, 10. Poštulková, 11. Osladilová, 15. Kadlčíková.

Naše starší žákyně bohužel nakonec plnohodnotné družstvo nepostavily, a tak se Agáta Kněžková umístila pouze v soutěži jednotlivkyň a to na pěkném šestém místě.

Další dvě výkonnostně nejlepší kategorie Přeboru usilovaly o postup na Mistrovství České republiky. Šumperské družstvo II. Ligy (Fricová, Vařeková, Veselá a Vejrostová) stejně jako družstvo Extraligy (Měrková A., Měrková V., Nevrklová a Harásková) nakonec postoupilo do republikového finále, které se koná v sobotu 1. prosince v Brně.

Všichni příznivci sportovní gymnastiky jsou tímto do moravské metropole srdečně zváni! Závod nejvyšší soutěže za účasti šesti nejlepších oddílů ČR včetně šumperského proběhne od 18.30. Autor: Helena Konopová