„Už jenom účastí na této vrcholné akci, která se konala v estonské Pölvě, jsem si splnil svůj velký sen. Byl to zároveň takový dárek k mým nedávným osmnáctinám,“ prozradil s úsměvem úspěšný jezdec na koloběžce.

Během náročného víkendu pak musel na světovém šampionátu absolvovat v průběhu tří dnů hned čtvery závody.

Na úvod ve své oblíbené disciplíně (v pátek 15. července), sprintu na 400 metrů, vybojoval časem 0:43,73 zlato mezi juniory a celkově fantastické druhé místo v kategorii mužů se ztrátou pouhých devíti (!) setin sekundy na vítěze.

O den později jej následně čekalo 12,5 kilometrů dlouhé kritérium v ulicích města Pölva, kde skončil třetí mezi muži. V juniorech však bezkonkurenčně vyhrál.

„Odpoledne jsem navíc absolvoval štafetu, ve které si tři závodníci předávají koloběžku vždy po jednom kole v průběhu dvaceti minut plus se jede jedno kolo navíc,“ popsal průběh koloběžkové štafety Tomáš Sedlář, jenž v této disciplíně nakonec s kolegy Pelcem a Matyášem bral zlato.

V neděli 17. července byl potom na programu závod dlouhý 38,85 kilometrů, který dal všem účastníkům v nelehkých povětrnostních podmínkách pořádně zabrat.

Za deště na mokré silnici nebyla nouze o pády při sjezdech a našli se také závodníci, kteří ze soutěže odstoupili.

Tomáš Sedlář dojel do cíle jako nejlepší junior a druhý muž celkového pořadí, z čehož měl upřímnou radost.

„Rád bych touto cestou poděkoval své rodině, trenérům a především sponzorům, bez

jejichž podpory by můj sen zůstal nesplněn,“ konstatoval závěrem Tomáš Sedlář.