Ironman Klagenfurt - Rakousko
Závod probíhal v nádherném prostředí na břehu jezera Worthersee. Plavalo se 3,8 km v naprosto průzračné vodě. David se chytil skupinky, která plavala trochu pomalejším tempem, než by snesl, ale při vyplavání z této skupiny s cílem dorazit skupinku před ním byl dvakrát neúspěšný a tak doplaval v čase kolem 55 min.

Kolo 180 km s celkovým převýšením cca 1700 m a s kopci lemovanými diváky (atmosféra připomínající Tour de France) uteklo vcelku rychle, i když celou cyklistickou část odjel David zcela osamoceně a neměl tedy problém s dodržováním nutných odstupů 12 metrů mezi jednotlivými závodníky. S časem 4:53 a průměrem lehce pod 38 km/h dorazil do druhého depa.

Závěrečný maraton byl složený ze dvou 21,1 km okruhů a zavedl závodníky do samotného centra Klagenfurtu, kde nebyla o diváckou kulisu nouze. Nakonec se podařilo zaběhnout čas o 8 minut lepší než před týdnem a to za 3 hodiny 16 minut.

Výsledný čas: 9 hodin a 13 minut zajistil 10. místo v kategorii MPRO

Ironman European championship Frankfurt – Německo
David Jílek během triatlonu.Velmi krásný závod, každoročně nabitý světovými jmény triatlonu. Tohoto již kultovního závodu se účastní zhruba 3200 závodníků. Opět nepopsatelná divácká kulisa během všech disciplín.

Plavání probíhalo v nedaleké pískovně a bylo rozděleno do dvou okruhů s jedním výběhem. Kvůli vysoké teplotě vody byly zakázány neoprény a tak se očekávaly trochu pomalejší plavecké časy. Plavání David absolvoval za 1:00 hodinu, s tím, že bohužel spletl jednu z bojek a naplaval o něco více.

Cyklistická část závodníky zavedla po úvodních 15 km do centra Frankfurtu a následně do dvou okruhů severovýchodně od města. Na poměrně rovinaté trati s celkovým převýšením kolem 1400 m, jedním pavé sektorem (žulové kostky) a několika menšími kopci, lemovanými zástupy fanoušků, byl výsledný čas 4 hodiny 57 minut.

Maratonský běh byl rozdělen do 4 okruhů po 10,6 km. V rozpáleném centru Frankfurtu, kde teplota dosahovala 40°C, to byl doslova očistec. Úvodních 20 km se Davidovi běželo poměrně lehce, ale s přicházejícím nesmírným horkem, kdy nepomáhalo ani chlazení ledem, přicházela únava. Čas na maratonské trati tedy byl 3 hodiny 45 minut.

Výsledný čas 9 hodin 48 minut a 16. místo v kategorii MPRO.

Již tuto sobotu 11. července se David Jílek již tradičně zúčastní zábřežského Welzlova kvadriatlonu.