Při plavání se ihned po startu nepodařilo zábřežskému závodníkovi zachytit prvního soupeře a více jak polovinu tratě plaval sám. Zbytek této disciplíny pak spolupracoval s protivníkem, který ho doplaval na dvou a půl kilometrech. Po lehce delším plavání (4,3 kilometru) vylézali spolu v čase 1:02 hodiny na druhém a třetím místě.

Depo v cyklistické části zvládl rychleji a na kolo již naskakoval jako druhý se ztrátou necelých pěti minut na vedoucího borce.

Po úvodních šedesáti kilometrech se Davidu Jílkovi podařilo snížit náskok prvního o minutu, ale to bylo vše. Zbytek cyklistiky poté držel s vedoucím mužem závodu v podstatě stejný rozestup zhruba pěti minut.

V běhu přibližně do půlmaratonu držel stále stejný odstup na prvního a čekal, zda vedoucí závodník nezačne zpomalovat. To se ale nestalo.

Pomalu se začalo projevovat manko běžeckého tréninku zapříčiněné přetrvávajícími problémy s achilovkami a současně bylo znát i absolvování předchozích šesti dlouhých triatlonů v letošní sezoně.

David Jílek si již kontroloval druhé místo s náskokem přibližně osmi minut na třetího. Tento rozestup držel až do třicátého kilometru, kde soupeř za ním výrazně zrychlil a postupně snížil Jílkův náskok na pouhé tři minuty. Přesto zábřežský borec už stříbrnou pozici nepustil.

Nyní čeká Davida Jílka lehký odpočinek a následně příprava na podzim, když se v polovině října bude pokoušet o třetí vítězství v řadě na extrémním Wintermanovi. Koncem října jej pak čeká Ironman v Malajsii.