Chrudim je v tabulce 1. ligy druhá, ale nevede jenom proto, že má na kontě o dva zápasy méně než vedoucí Eco Praha. Chrudim prozatím absolvovala deset zápasů, připsala si deset výher a dech beroucí skóre 63:14. Tedy, průměrně dává za zápas více jak šest gólů a jenom jeden a kousek dostává.

Šumperk navíc přijel hodně nekompletní, chyběli Opravil, Okleštěk, Žmolík a Šultés, takže zbývající čtveřici doplnili mladíci.

Popisovat dění na palubovce je při pohledu na autory branek zbytečné, Soupis střelců je téměř totožný se soupiskou, skoro každý z Chrudimských si připsal bod za gól nebo nahrávku.

„Naložili nám, co se do nás vešlo. Prohráli bychom i v kompletní sestavě, mrzí mě jenom to, že jsme nedali ani jednu branku,“ konstatoval Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Ani nejbližší soupeř Delty nebude snadný. V pátek 12. prosince do Šumperku přijíždí čtvrtý celek 1. ligy Benago.

„Budeme kompletní a budeme chtít bodovat,“ slibuje Horák.

FK ERA-PACK Chrudim – 1. FC Delta Real Šumperk 11:0

Branky: 2. Mikan (M. Kopecký), 5. Vladyka (Sluka), 9. Sluka (Vladyka), 9. Řešetář (Sluka), 14. Vladyka (Sluka), 18. Vladyka (Mareš), 20. Rešetár, 23. Mikan (Mareš), 30. Hauf (Řešetář), 34. Mareš (M. Kopecký), 38. Vladyka (L. Kopecký).

Chrudim: Hlouš – Mareš, Sluka, Kroulík, Linhart, M. Kopecký, Hauf, Vladyka, Rešetár, L. Kopecký.

Šumperk: Gruntorád – Václavský, Šimák, Strnad, Tezner, Navrátil, Krcho, Málko, Šinogl.