V následujících kolech totiž staronový účastník nejvyšší soutěže změří síly s Teplicemi, Bohemians a Tangem Brno, zde bude jakýkoliv bodový zisk velkým úspěchem.

A tak to mělo odnést alespoň Mýto, které navíc přijelo oslabené o vykartované Vágnera a Melechovského, Šumperk postavil velmi zkušenou sestavu: Sokol, Opravil či letošní objev Hruda.

Utkání nakonec nenabídlo excelentní prvoligový futsal, ovšem drama to bylo pořádné. Mýto také zatím nemá bodů na rozdávání a tak oba soupeři nechtěli vzít remízu v potaz.

Šumperk brzy inkasoval, propadl při rozehrávce a přečíslení skončilo gólem. Vyrovnal Tomáš Hruda po tlaku: vystřelil, Gerčák vyrazil, na dorážku už nedosáhl. Do vedení šel Šumperk po střele Navrátila.

Hosté ale dokázali otočit. Nejdříve Jeníček prostřelil z přímého kopu Hatalu falšovanou střelou k tyči, potom zapomenutý Dostál dorazil metr od brankové čáry míč do sítě.

Vyrovnání zařídil po pěkné akci Martina Málko, který si všiml mezery v obraně Mýta, naběhl si do ideální střelecké pozice a z deseti metrů propálil Gerčáka.

Závěr, to byl futsal nahoru dolů. Šumperk předvedl hru na riziko, soupeř tak několikrát šel do otevřené obrany a na obou stranách se urodilo několik velkých šancí. Gól už ale napadl.

„Jsme zklamaní, remíza je pro nás málo. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, možná jsme měli o něco více šancí, ale závěr byl velká divočina, zápas mohl skončit jakkoliv,“ uvedl Lubomír Lešenár, asistent trenéra Delty Real.

Šumperští futsalisté i další zápas odehrají doma, v pátek 25. Listopadu hostí velmi atraktivního soupeře: Balticfloru Teplice, jednoho z favoritů soutěže. Utkání v hale gymnázia začíná ve 20.00 hodin.

1. FC Delta Real Šumperk – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 3:3 (1:1)

Branky: 15. Hruda, 24. Navrátil (O. Málko), 36. M. Málko(Opravil) – 2. Jeníček (Stejskal), 29. Jeníček (Unger), 33. Dostál (Semrád). Rozhodčí: Markovský, Honěk. Diváci: 165.
Šumperk: Hatala – M. Málko, Sokol, Opravil, Václavský, Navrátil, Hruda, O. Málko, Moravec, Macek.
Vysoké Mýto: Gerčák – Formánek, Dostál, Zdražil, Jeníček, Jiráský, Unger, Lipavský, Stejskal, Semerád, Münzbergr.

tabulka