Šumperk sice brzy inkasoval z penalty, když Moravec chtěl vypíchnout soupeři míč, hráč upadl a sudí odpískal diskutabilní zákrok. Zanedlouho ale Delta dokázala srovnat prostřednictvím svého kanonýra Mojdy Navrátila.

„Herně byla první půle vcelku vyrovnaná, ale na šance vyhrálo určitě Kladno. No a druhá půle, ta už byla jen v režii domácích,“ uvedl pro Deník Radim Netopil, gólman šumperské Delty Real.

Domácí měli po přestávce převahu, přesto ale jejich chybnou rozehrávku dokázal potrestat gólem Ondřej Málko.

„Už ta remíza v první půli byla pro nás šťastná. To, že jsme pak ve druhé části šli do vedení, to bylo hodně veliké štěstí,“ připustil Netopil.

Stále větší tlak Kladna donutil hosty vzít si necelé čtyři minuty před koncem zápasu oddechový čas. Jenže ten prospěl více domácímu celku, neboť ihned po uplynutí oddechového času domácí vyrovnali a po dalších třiceti sekundách šli do vedení.

„Pak jsme začali hrát power play, ale jako tradičně nám to moc nešlo a ještě jsme dvakrát inkasovali,“ uvedl Netopil.

Deltě nepomohl ani fakt, že za stavu 4:2 nasbírali domácí pět akumulovaných faulů, což znamená, že za každý další faul by Šumperk kopal penaltu.

„Domácí vyhráli zaslouženě, byli jasně lepší, já si nepamatuji, že bych měl v utkání tolik zákroků, jako jsem měl na Kladně. Ale když už jsme byli tak blízko bodů, je od nás hloupé, že jsme alespoň jeden nedovezli. Znovu se ukázalo, že šumperský futsal stojí na jednom hráči, Martinu Málko, který nám hlavně v útoku hodně chyběl,“ dodal Radim Netopil.

Reparát mohou šumperští futsalisté složit už v pátek 28. října, kdy doma v hale gymnázia hostí od 20.00 hodin Slavii Praha. Ta je v tabulce předposlední a má stejně jako poslední Šumperk nula bodů.

„Se Slávií budeme mít nůž na krku, tentokrát už musíme vyhrát,“ říká Radim Netopil.

SAT-AN fight club Kladno - 1. FC Delta Real Šumperk 5:2 (1:1)

Branky: 2. Zieber, 37. Müller (Šnídl), 38. Fitzel (Holub), 38. Chrobák - 8. Navrátil (Tezner), 28. O. Málko
Kladno: Čížek, Konečný - Šnídl, Fujdiar, Chrobák, Fitzel, Holub, Hlava, Hafenrichter, Veselý, Müller, Zieber
Šumperk: Netopil - O. Málko, Šimák, Klemsa, Václavský, Tezner, Navrátil, Macek, Moravec, Nedvěd.

tabulka