Pro informaci: ve 2. futsalové lize hrají play off první čtyři týmy, poslední čtyři sestupují (z první ligy totiž letos spadnou dva moravské celky), zbytku sezona končí.

A pro loňského účastníka nejvyšší soutěže ze Šumperku bude letošní sezona úspěšná jenom, pokud Delta odehraje play off.

V Tišnově se hrálo před 250 velmi hlučnými diváky, první půle nenabídla ani jednu větší šanci. Jinými slovy: souboj velmi pozorných obran.

„Už jde do tuhého, kluci začínají hrát opravdu zodpovědně. Kdybychom prohráli, play off by se nám vzdálilo na pět bodů, a to už by mohl být velký problém,“ uvedl asistent trenéra Delty Real Lubomír Lešenár.

Góly přinesla druhá půle.

Už v její 3. minutě hosté vedli, když Klemsa pěkně prostrčil míč na Šimáka, který otevřel skóre. Vzápětí ale domácí vyrovnali. V 9. minutě druhé půle poslal hosty do vedení Petr Navrátil

Pět minut před koncem byl po druhé žluté vyloučen domácí hráč a Šumperk přesilovku Klemsou využil. Domácí odehráli zbytek utkání v křeči, jejich power play přinesla jen šumperskou pojistkou: Klemsa vypíchl domácím míč a skóroval.

„Po dlouhé době jsme vyhráli utkání, které bylo velmi vyrovnané,“ konstatoval Lubomír Lešenár, asistent trenéra Delty Real.

1. FC Květnice Tišnov – 1. FC Delta Real Šumperk 1:4 (0:0)

Branky Šumperku: Klemsa 2, Šimák, Navrátil.
Šumperk: Netopil – O. Málko, Moravec, Navrátil, M. Málko – Tezner, Klemsa, Nedvěd, Šimák.