Již 4. ročník největšího jednodenního turnaje v malé kopané v republice proběhl uplynulou sobotu v areálu Tyršova stadionu v Šumperku. Pořadatelem byl Senior Sobotín.

„Celkem 33 mužstev odehrálo během jediného dne téměř 150 utkání. Hráči ze Šumperska, Jeseníku a Prostějova za velké účasti diváků předvedli výborné výkony. Zejména semifinálové a finálové boje v podání prvoligové Delty Real, Hoky Šumperk, SK Griffins Prostějov a MK Loučná s hráči divizních Velkých Losin nabídly nejvyšší možnou úroveň malé kopané,“ nastínil atmosféru turnaje jeden z jeho pořadatelů Petr Hradil.

Vítězná Delta Real naznačila své ambice již prvním místem ve skupině, ve které nastřílela soupeřům úctyhodných osmatřicet branek, nejvíce ze všech účastníků.

Celek složený z prvoligových šumperských futsalistů si kromě poháru za vítězství odnesl také peněžitou prémii pěti tisíc korun.

Smutnými hrdiny turnaje byli poražení finalisté MK Loučná s řadou divizních fotbalistů Velkých Losin v sestavě, kteří poprvé prohráli právě až v boji o celkové prvenství.

V dramatickém souboji o 3. místo nakonec urval bronz až po penaltovém rozstřelu proti družstvu Hoka Šumperk jediný zástupce nepocházející ze Šumperska a Jesenicka, celek SK Griffins Prostějov.

STATISTIKY

Pořadí v kvalifikačních skupinách
Skupina A: 1. Delta Real A (38:2) 18, 2. Čoko Papíci (6:9) 13, 3. FC Cargoinvest (4:7) 11, 4. DV Projekt (9:7) 8, 5. AC Roma (5:12) 7, 6. Epcos Šumperk (2:14) 3, 7. Jílek Team (1:14) 0.

Skupina B: 1. MK Loučná (22:1) 16 bodů, 2. Žaves Šumperk (9:5) 13, 3. Young Generations (15:3) 13, 4. Spring Team (4:9) 9, 5. United Šumperk (2:15) 6, 6. X-Team Brníčko (2:11) 4, 7. Suomi Šumperk (0:10) 0.

Skupina C: 1. Hoka Šumperk (18:4) 15 bodů, 2. Moravec Šumperk (7:4) 10, 3. Senior Sobotín (8:5) 9, 4. Morčata (8:10) 8, 5. Líné svině (4:10), 6. Klášterec (3:9) 5, 7. Nasraní krocani (5:9) 3.

Skupina D: 1. SK Griffins Prostějov (21:0) 18, 2. Predators Dolní Studénky (13:3) 13, 3. Popeláci Šumperk (17:4) 13, 4. Hokej Salith Šumperk (14:10) 9, 5. People Vikýřovice (12:9) 7, 6. Semtex Šumperk (0:25) 0, 7. Juve Šumperk (0:25) 0.

Skupina E: 1. Delta Real Junior (14:4) 13 bodů, 2. Gamaspol Jeseník (8:6) 11, 3. Holbíci (5:5) 10, 4. GZP Šumperk (6:3) 10, 5. FC Pošťák (9:6) 9, 6. Fire Ball (3:9) 4, 7. Pařez (0:12) 2.

Výsledky vyřazovacích zápasů

Osmifinále:
Delta Real A – Young Generations 4:1, Delta Real Junior – Popeláci 3:2, Gamaspol Jeseník – Senior Sobotín 2:0, SK Griffins Prostějov – FC Cargoinvest 3:0, MK Loučná – Holbíci 5:1, Predátors Dolní Studénky – Moravec Šumperk 4:0, Hoka Šumperk – Morčata 3:1, Žaves – Čoko Papíci 2:1.

Čtvrfinále:
Delta Real A – Delta Real Junior 6:2, SK Griffins Prostějov – Gamaspol Jeseník 3:1, MK Loučná – Predátors 2:0, Hoka – Žaves 2:1.

Semifinále:
Delta Real A – SK Griffins Prostějov 2:2 (2:0 na penalty), MK Loučná – Hoka 1:0

O 3. místo:
SK Griffins Prostějov – Hoka 0:0 (4:3 na penalty).

Finále:
Delta Real A – MK Loučná 2:0.

Vítězná sestava Delty Real A: Gruntorád – Opravil, Okleštěk, Sitta, Navrátil, Horák, Šinágl, M. Málko.