Jenže úspěch všeobecně v kolektivním sportu je podmíněn kvalitním gólmanem a alespoň průměrnou produktivitou.

A ani jedno ani druhé současná Delta Real v 1. lize nemá.

Fanoušci a kritici Delty se mohou přít, zda gólman Hatala tým v první půli podržel (ale od toho gólmani jsou), za druhou část zápasu asi nedostane pochvalu ani náhodou.

A kolik šancí současný kádr Delty potřebuje ke vstřelení gólu, to je na zešílení.

Za stavu 2:4 nedává Martin Málko penaltu za šestý kumulovaný faul soupeře. Sokol zahazuje šanci jako hrom, Hruda dává břevno (dorážku pak Navrátil proměňuje ve třetí branku domácích).

„Na začátku druhé půle jsme zaspali, úplně jsme vypadli z role a soupeř otočil a šel do vedení. Pak jsme za stavu dva ku čtyřem měli několik šancí, dali jsme ale jen jeden gól. To rozhodlo. S takovou produktivitou, jakou máme, se těžko vyhrává,“ uvedl Jaroslav Horák, šéf šumperského futsalového klubu.

Delta, která potřebuje body k záchraně, neboť je předposlední, tedy na sestupovém místě, odehrála velmi dobrý první poločas, a i když se protrápila počátkem druhé části, mohla zabodovat. Vždyť soupeř měl sedm minut před koncem pět faulů, každý další znamená penaltu. Šumperk vybojoval jen jednu, již zmíněnou neproměněnou Martinem Málko.

Tři a půl minuty před koncem se Šumperk odhodlal k power play, což je disciplína, která mu letos vůbec nejde, což potvrdil i nyní. Dvakrát do prázdné brány, pak ještě jeden gól už s gólmanem, který se vrátil do brány.

„Výsledek je pro nás opravdu krutý, ale těžko to budeme povídat někomu, kdo na zápase nebyl, že to byl vyrovnaný zápas“ podotknul Horák.

Šumperk má nyní před sebou utkání v Chrudimi, kde zabodovat se rovná čistokrevnému zázraku.

1. FC Delta Real Šumperk – Torf Pardubice 3:8 (2:1)

Branky: 12. Hruda (Sokol), 19. M. Málko (Klemsa), 34. Navrátil (Hruda) - 13. Mikan, 23. Beran, 28. Urbanec, 30. Beran, 37. Netolický, 39. Mikan, 39. Chmelík, 40. Mikan. Rozhodčí: Kincl, Venc, Rek. Diváci: 120.
Šumperk: Hatala (Netopil) - O. Málko, Moravec, Sokol, Klemsa, Navrátil, M. Málko, Hruda, Šimák.
Pardubice: Šimon (Molnár) - Beran, Kroulík, Urbanec, Jeřábek Jan II, Slováček, Mikan, Fidra, Netolický, Chvála, Chmelík.