Delta nastoupila opět bez řady tradičních opor, letos poprvé se do šumperského dresu oblékl Martin Šalamoun, jinak kapitán třetiligového fotbalového Sulka Zábřeh.

A i s ním hostům chvíli trvalo, než se dostali do zápasu. Úvod patřil domácím, Šumperk ale havířovskou převahu dokázal přežít.

Postupně se výkon hostů zlepšoval a výsledkem byla tyč Václavského a břevno Ondry Málka.

Největší šance první půle ale měli domácí, kteří velmi nedisciplinovaně hrající hosty mohli dvakrát potrestat, ale netrefili poloodkrytou bránu.

Hned ve 2. minutě druhé půle se ale domácí dočkali úvodní branky.

„My jsem pak začali hrát více odvážně, více na riziko, při jednom z útoků jsme ale propadli, dva domácí šli na gólmana a skórovali. Navíc už v osmé minutě jsme měli už čtyři fauly, v deváté pak pět, takže jsme museli bránit s rizikem desetimetrového kopu,“ uvedl Lubomír Lešenár, asistent trenéra Delty Real.

Hosté se i proto rozhodli hrát power play, jeden ze soubojů sudí posoudil jako nedovolený ze strany hostů a Havířov z penalty přidal třetí branku.

Šumperku se přesto během devadesáti sekund povedlo v power play vyrovnat.

„Padesát sekund před koncem proti nám sudí velmi diplomaticky řečeno písknul přísnou desítku a domácí dali čtvrtý gól,“ popsal závěr utkání Lešenár.

„Bohužel jsme ale v utkání spíše tápali, nenašel se z hráčů nikdo, kdo by to strhl, byl to takový nemastný neslaný výkon, takže žádná změna,“ dodal Lubomír Lešenár.

Slávie Havířov – 1. FC Delta Real Šumperk 4:3 (0:0)

Branky Šumperku: Navrátil 2, Šalamoun. Vývoj skóre: 3:0, 3:3, 4:3.
Šumperk: Netopil – Šalamoun, Opravil, Tezner, Navrátil – Moravec, Václavský, Sládek, O. Málko.