„Oba zápasy jsme jen dotahovali soupeře a to je těžké. Jistebník umí hrát zezadu, je to zkušené mužstvo. Určitě rozhodly zkušenosti, kterých měl soupeř v play off mnohem víc než my,“ konstatoval po utkání kapitán Delty Jiří Konečný.

Domácí měli téměř celý zápas pod kontrolou, jen v jeden okamžik ztratili vedení. „Zatrnulo mi jen v první půli, kdy jsme během minuty ztratili dvougólový náskok. Krátce předtím jsem přitom hráče při time outu nabádal ke klidu. Pak jsem si říkal, jestli jsem si vůbec měl ten time brát,“ přiznal kouč Jistebníku Radek Korený.

A zatímco se Šumperk střelecky trápil, Jistebník skóroval ze všech šancí. „Bylo úžasné, jak nám tam napadaly branky. Byl to jeden z mála zápasů, který se nemusí dohrávat hekticky až do konce,“ sděloval své pocity autor hattricku a kapitán Jistebníku Tomáš Sluka.

„Mám rozporuplné pocity. Sezona byla výborná, ale teď, těsně po utkání jsem zklamaný. Inkasovali jsme neuvěřitelné góly. Moc děkuji fanouškům, kteří nás přijeli podpořit,“ uvedl gólman Delty Martin Gruntorád.

Pavel Karban